| alex040599 a întrebat:

Pisica mea de 14 ani nu mai vrea sa miorlae.Se chinuie dar de-abia se aude ceva.Este cam agitata(mergea prin casa si se uita pe geamuri), cred ca stie ca nu poate mieuna si e speriata.Stie cineva ce poate sa aiba? Mananca normal, dar nu poate sa miaune!

Răspuns Câştigător
| SnowBella a răspuns:

Cei 14 ani ai pisicii tale inseamna 72 ani pentru oameni. Dar stai linistit, nu inseamna neaparat ca trebuie sa moara. O pisica sanatoasa poate ajunge pana la varsta de 21 ani (100 ani omenesti).
S`ar putea sa fie din cauza varstei. Te rog sa te asiguri, mai intai, ca nu sufera de vreo boala. Poate i`ai dat oase si s`ar putea ca unul sa-i fi ramas in cerul gurii sau chiar in gat (pisicii mele i s`a intamplat), dar atunci ar fi avut si probleme cu hranirea. Cel mai indicat ar fi sa o duci la un medic veterinar pentru un consult.

5 răspunsuri:
| RфZaημtzα a răspuns:

Este poate prea batrana sau este racita.O doare gatul, este ragusita.Consulta un medic veterinar.Chiar te rog.Fa un bine unui animal ca este si el neajutorat.Multumesc.

| alexutza1183 a răspuns:

Pisicuta ta este cam batrana, indicat ar fi sa mergi cu ea veterinar sa iti explice el care sunt cauzele succes!

| fetitaCUPiscoturile a răspuns:

E batrana astepta sa moara!

| caty870 a răspuns:

Cel mai probabil e varsta pisicii.E o pisica foarte batrana si cred ca de aia nu poate sa miorlae

| alex040599 explică:

Multumesc pentru raspunsuri.Astazi este bine, e vioaie si miauna din nou.Cred ca ieri,a avut un cosmar cand era singurica in balcon si nu a avut cine s-o calmeze(de aceea se uita pe geamuri, ceea ce azi nu se mai intampla, dat fiind faptul ca pisicile au o memorie de 16 ore) si o fi mieunat vreo 2 ore, iar pe urma era pre obosita pentru a mieuna.