| baubau_9290 a întrebat:

As dori niste pareri in legatura cu telefonul Samsung Corby. Ce imi puteti spune despre el? E bun?
iar daca nu, ce alte modele de telefoane de calitate cu touch screen imi puteti recomanda? [precizez ca pretul sa nu depaseasca 700 RON (7 mil vechi) ]
Multumesc! Astept pareri

9 răspunsuri:
| tzahranul a răspuns:

Corby poate fi privit ca fiind cel mai jalnic telefon touch din orice punct de vedere! Tin sa mentionez ca meniul este un look-a-like al I-phone, player-ul musical este lent in primirea de comenzi, camera foto prinde zgomot de fundal indiferent de situatie iar jocurile pentru acest dispozitiv sunt foarte putine(iar cele care exista sunt aproape imposibil de jucat)! Mai degraba iti iei un Nokia 5530 XpressMusic care se incadreaza la marele fix cu bugetul tau!

| Mary496 a răspuns:

Samsung Corby e excelent(parerea mea). Bateria tine aproape cat precizeaza aia de la Vodafone, Touch-ul merge foarte bine si maj. colegilor mei au Corby.
Dar exista si Samsung s5230 Star care rupe orice bariera.Camera e nemaipomenita si lucreaza foarte bine cu accelerometrul.Singurul minus e touch-ul care lucreaza mai greu.

Eu iti propun sa iti iei Samsung s5230 Star, e foarte bun si are 3 culori:alb, roz si negru.

| JuStKid a răspuns:

Ceaw.corby deja e o versiune veche si nu merita.raspunde mai greu la comenzi,.,. se aude incet si nu e cine stie ce! doar ce ii sa facut reclama! Eu iti recomand LG KF750 dar poti alege si altele d aici! http://www.shopmania.ro/magazin~cauta-telefoane-touchscreen.html ...Nam o parere buna despre touchscreen.se zgarie.se duc usor.mai bune sunt cele clasice! bfta

| amanda33 a răspuns:

Eu am corby si sunt multumita de el. iti recomand unul. raspunde mai greu la comenzi decat LG cookie sau alte telefoane LG cu touch dar e mai usor de folosit. nu are jocuri dar nu cred ca asta iti trebuie. are tot felul de aplicatii, dictionar, google, facebook, picasa & stuff. ia-ti corby happy te pup

| NoName1234 a răspuns:

Corby este forte bun! Tzahranul habar nare ce zice nu are Corby daca zice asta!
Am Corby nu de foarte mult timp si sunt foarte multumita de el!
Bateria tine foarte multe zile la rand!
Lam scapat de 1000 de ori pe jos si nu s-a stricat si nu are nicio zgarietura!
Este roz si arata super!
Til recomand!
Si cum zice amanda 33, nu are jocuri dar are multeee alte chestii!
Il am totusi de cateva luni aproape de jumate de an si nu incetez sa descopar ucruri noi la el! happy
Este foarte bun!
Si til recomand! Succes!

| tzahranul a răspuns:

@Lorena
@amanda33
@Julia
Deci voi vreti sa imi spuneti mie, care am experienta in domeniu(ignorand faptul ca am avut handsetul asta pe mana si imi mentin parerea), ca un Corby e mai bun decat un Nokia doar pentru ca ar avea Facebook si alte cateva chestii de socializare pe el? Vai de capul meu; unu la mana ca nu telefonul are Facebook ci internetul are asa ceva deci cat timp ai net pe mobil ai facebook, doi la mana un telefon care nu are full support pentru aplicatiile Java este un telefon alienat pentru ca pana si pentru web browsing ai nevoie de Java si trei la mana, iti garantez ca dupa mai mult de doua cazaturi, un telefon incepe sa dea niste semne de oboseala (bateria se consuma repede, meniul merge lent, pierdere de semnal etc). In fine, nu va pot zice nimic altceva decat sa incercati Nokia 5530 sau Nokia 5800 si poate ca va mai schimbati parerea despre javra aia de Corby care nu este nimic altceva decat un minim in categoria de telefoane touch!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sall

| ana_6336 a răspuns:

Buna happy eu am corby...cat despre c spune Tzahranul are dreptate adica eu sunt multumita de el ptc l-am scapat de foarte multe ori si n`are mai nimic are multe aplicatii si scrii foarte usor mesajele si are un design excelent :X parerea mea big grin dar se aude incet fata de alte telefoane si in plus e si problema cu semnalu de care sau plans mai multe persoane eu n`am semnal de vre`o luna straight face trebuie sa ma duc sa-l repar cat de curand...acum`a nu stiu c sa zic are avantaje si dezavantaje straight face

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fratilor eu am corby de cand a aparut si nu am avut nici o problema cu el. Jocuri pentru el se gasesc dar intr-adevar mai greu. Cat despre semnal, touch screen, baterie si despre semnal eu chiar nu am ce sa spun. Eu sunt foarte multumit de el. Despre Nokia XpressMusic l-am tinut 2 luni si l-am dat, difuzorul a inceput sa faca figuri ca si bateria si multe alte probleme. Si nu va mai dati voi mari, ca ati avut telefoane si stii tot ca sa faceti comparatii. Mai invata-ti si mai discutam