| Ellzzz a întrebat:

As dori sa ma lamuriti cu ceva,daca vi s-a intamplat,daca ati auzit/citit. Hamsterul meu a murit astazi undeva,probabil,dupa amiaza, dimineata fiind activ jucandu-se pe rotita speciala. Am ajuns acasa la ora 19 si l-am vazut efectiv intepenit si vanat,nemiscandu-se, inconjurat fiind de talas. De batranete nu cred ca a murit ca l-am luat acum un an si 3-4 zile aproximativ.Se poate sa fi murit din cauza ca (rar) ii mai dadeam bucatele mici de ciocolata? Stiu ca nu era recomandata dar era foarte amuzant si dulce cand manca...Ma gandeam ca poate a murit din cauza unei boli.Ce puteti spune?

5 răspunsuri:
| minrest a răspuns:

Hamsterii traiesc cam doi ani, si al meu a murit dupa doi ani. Cine stie ce boala o fi avut al tau, saracutul. Ma mangai cu gandul ca nu a suferit. Nu a fost de la ciocolata, aia face rau cainilor si pisicilor.

| Ellzzz explică (pentru minrest):

Al meu a murit dupa un an si cateva zile doar sad...De batranete nu, prefer sa cred ca nu. A murit in somn.

| 94Lucifer94 a răspuns:

Posibil să fi fost de la ciocolată. Dar și dacă a murit din alte cauze, atunci posibil să-l fi luat bătrân sau bolnav când l-ai cumpărat.

| Ellzzz explică (pentru 94Lucifer94):

Cand l-am luat era puiut si foarte activ pana in vara cand activitatea lui a mai scazut...tin sa mentionez ca mereu avea o sensibilitate la ochiul drept, era lipit probabil din cauza curentului(?)

| 94Lucifer94 a răspuns (pentru Ellzzz):

Dacă a stat prea mult timp în curent e posibil și asta, dar alte cauze ar fi că i-a intrat ceva în ochiul respectiv sau avea o afecțiune ceva, cauzată tot de bacterii.