| Andreeeeeaxd a întrebat:

as vrea sa ii fac baie pisicii mele, dar cineva mi-a spus ca dupa ce si-a spalat pisica i-a murit... este adevarat? Raspundeti repede, am nevoie.

Răspuns Câştigător
| sunshine_5685 a răspuns:

Cred ca glumealaughing Am avut trei pisici pe care le-am spalat mereu.Nu pateste nimic daca o speli, cred-malaughing Ai grija totusi sa nu ii dai cu sampon pe ochi, sau in zona gurii, ca poate inghite, si nu cred ca ii face bine.In rest, nu iti face probleme! Succes:*

| Andreeeeeaxd explică (pentru sunshine_5685):

Multumesc, voi incerca maine. happy

7 răspunsuri:
| NoNameJunior a răspuns:

Salut!
nu,normal că nu este adevărat.eu am două pisici, şi la ambele le-am făcut baie de nenumărate ori.şi niciuna nu a păţit nimic, crede-mă.
probabil că pisica acelui om era bolnavă, dar nu cred că avea cum să moară din cauza unei băi.
O zi frumoasă!

| EvangelineLovin a răspuns:

La pisici se face baie o data sau de doua ori pe an pentru ca ele se spala singure. si ai grija cum o speli pentru ca se zbat, nu le place apa, sa nu se innece sau cine stie ce.

| AnimeChu a răspuns:

Depinde de cât de multă grijă ai pe urmă de pisică, dar eu nu îţi recomand.
Pisicile se spală singure şi se curăţă etc. Nu consider necesar să-i faci baie -.-

| Andreeeeeaxd explică (pentru AnimeChu):

As vrea sa o scap de purici, si as vrea intai sa o spal si dupa sa o dau cu un spray special

| simo4angel a răspuns:

Cea mai mare minciuna rolling on the floor. Sunt unele pisici, de exemplu a mea, care absolut adora apa si chiar se simt bine cand fac baita. Ahh si daca este prima data cand ii faci baita fii atant/a ca s-ar putea sa zgarie sau sa fuga din cada doar pentru ca nu este obisnuita. Bafta! big grin

| Lungu_Alexandru_1993 a răspuns:

Daca nu-i bagi apa in urechi nu pateste nimic