| ligiligi a întrebat:

Azi i-am dat pisicii mele o pastila pentru paraziti. Pisica a nascut de curand 3 pisoi, intrebarea mea este daca cumva va afecta asta pisicii? Pls raspuns cat mai repede. Ofer funda. big grin

8 răspunsuri:
| MeimeiPinguinu a răspuns:

Ceau
Studiez medicina veterinara:
S-ar putea sa fie o problema, ai putea apela la medicul tau de familie.
Daca acesta confirma faptul ca puii se vor afla sub pericol va trebuii sa ii hranesti cu biberonul sau pipeta doar cu lapte praf!
Inainte de a mai face ceva de care nu esti sigura contacteaza medicul veterinar sau pune intrebarea pe TPU.
Succes!

| victorandrei a răspuns:

Nu crezi ca intrebarea trebuia pusa inainte sa dai pastila?

| ligiligi explică:

I-am dat o pastila nu i-am pus zgarda. Pisicii au deja o luna si 4 zile.Nu sunt cam mari ca sa pateasca ceva?

| ligiligi explică:

Nu eu i-am dat ci mami. Dupa ce i-a dat-o am realizat ca ar putea afecta pisoi.Dar ei nu am patit nimic si nu pot sa le dau cu seringa ca sa nu mai suga pentru ca pisica vine la ei noaptea si tot sug de la ea.Multumesc ori cumkiss

| cei7pitici a răspuns:

Categoric nu trebuia sa faci asta avand in vedere ca alapteaza! Mie mi-a recomandat doctorul sa nu ii pun zgarda anti-paraziti pisicii deoarece alapteaza si totusi e o simpla zgarda care se pune la gatul ei! O sa afecteze puii dar sper sa nu moara! Numai bine, si tura viitoare intreaba inainte sa faci ceva daca nu esti sigur! ca e pacat...

| Prici a răspuns:

Nu ii poate afecta, poate substantele pastilei au ajuns si in laptele ei, dar in acest fel o sa ajunga la pisici lucru care este foarte bun pentru ca inseamna ca o sa fie si ei protejati de parazitihappy
Funda?

| MisteriousGirl010 a răspuns:

Sincer pastila s-a dizolvat iar asta nu are nici-o legatura cu puii insemnand astfel ca nu nu are nimic big grin fundita>

| Annaeuuuuuu a răspuns:

Nu are nici o legatura..stai linistita. puiutii sunt in regula