| SimoneGanu10 a întrebat:

As vrea sa imi conving parinti sa imi cumpere un caine. Cum ar trebui sa procedez?

7 răspunsuri:
| FaraNumePls a răspuns:

Le spui că poți avea grija de unul și punt.

| Alexuta921 a răspuns:

Ii bati la cap pana iti iau caine! laughing

| 2Dragos2 a răspuns:

Pune-i pe prietenii tai sa iti faca unul cadou laughing nu prea au cum sa nu il pastreze parintii tai

| Andra22222 a răspuns:

Cea mai simplă metodă ar fi să-i pui pe prietenii tăi să-ți cumpere unul, dacă nu, înnebunește-i până ți-l iau. Demonstrează-le că ești destul de responsabil. Baftă big grin

| SuntSerioasa a răspuns:

Buna happy Si eu am vrut un catel si uite cum l-am obtinut :
Verisoarele mele ( tu poti folosi si niste prietene rude etc.) aveau un catel si le-am convins parintii sa doarma la mine impreuna cu catelul.Tot timpul care au stat cu mine. ca totusi au stat vreo 1 saptamana jumatate eu ii cumparam de mancare cainelui, ii aranjasem o cusca unde dormea si pur si simplu ma faceam ca sunt atenta si foarte fascinata de cainele lor. Si dupa ce au plecam versioarele le-am spus daca imi iau cainele si le-am promis ca o sa fiu atenta, o sa il ingrijesc cum am facut si cu cainele versioarelor mele.Si BAM! i-am convin! 8) Plus ca faceam si scrisori lui mos Craciun ( chiar daaca era vara ) si pe ele scriam ca vreau un catel si le lasam intention prin casa ca sa le gaseasca mama sau tata laughing si mai si ma uitam pe reviste cu rase de caini in vederea parintilor.
>>>>>>>>>>DEEEEECIII

| Kimmy89M a răspuns:

Buna, va trebui sa ii convingi ca esti suficient de responsabil/a si ca te vei ocupa de el. Incepe prin a face lucruri, oricat de mici sa iti ajuti parintii ( treburi casnice), tine-te de ele, incearca sa iti tii orele pentru ca stii ca atunci cand ai sa ai catelus vei avea ore la care va trebui sa il scoti.

| TuRb0FiN a răspuns:

Ar tebuie sa le demonstrezi la parinti ca ai responsabilitatea sa ingrijesti un caine! Sau sa ii bati la cap pana ce iti cumpara!