| denisa20 a întrebat:

As vrea sa imi cumpar un bichon.Am citit pe internet despre el si e perfect pentru apartament, dar vreau sa aud si parerile voastre. Daca locuiti la apartament si aveti un bichon va rog mult de tot sa imi spuneti daca e o idee buna sa imi cumpar si daca e greu de ingrijit.Va multumesc!

4 răspunsuri:
| ChibiRose a răspuns:

Sunt animale bune de companie, dar din cate stiu lasa par. Yorkshire-ul nu lasa par, desi asta nu conteaza prea tare cand iti doresti mult de tot un animal.

| ladybug23 a răspuns:

Eu am un bichon maltese de 3 luni si e primul meu catel care il tin in casa.

este foarte jucaus. trebuie sa il periezi zilnic, ca sa nu se inroseasca in jurul ochilor il poti sterge cu o discheta umeda, nu ii cade blana, ci i se formeaza niste ghemotoace pe blanita ( par mort ) iar acesta poate fi indepartat prin periere.

nu il spala des deoarece cainii de talie mica si mai ales cei albi au pielea foarte sensibila. in piele au niste grasimi naturale si daca il speli aceste grasimi dispar si poate face o gramada de boli de piele.

nu este deloc reu de ingrijit, uneori nu prea ii simt prezenta, doarme maxim 10 ore pe zi. cat e pui trebuie sa il lasi sa se odihneasca. iti recomand aceasta rasa

bye :*

| martha a răspuns:

Recomand un bichon havanez. Sunt teribil de draguti, jucausi. Preferabil negri.

| sticss a răspuns:

Buna nu este greu de ingrijit.
daca mai vrei bichon am eu un bichon maltese in varsta de 8 luni cu vaccinurile la zi. costa doar 4 milioane in mod normal costa mai mult dar nu-l mai pot tine.