| anonim_4396 a întrebat:

Cei care aveti catel Bichon frise ma puteti ajuta cu cateva povestioare, va rog? Intentionez sa-mi cumpar un astfel de catel si desi am citit mult, as vrea sa aflu cateva lucruri care nu sunt specificate pe internet, cum ar fi: cat manaca, se perie greu, se imbolnaveste des, de care ori pe zi trebie scos afara, face multe nazdravanii, etc., si de asemenea, as dori sa-mi spuneti, daca un catel de peste 5 luni(deoarece vreau sa-l cumpar in vacanta), poate sta ingurel acasa 6-7 ore pana ma intorc de la scoala.

Răspuns Câştigător
| Brotacelu a răspuns:

Eu [adica sorumea] are bishon hawaian[ din cate am vazut pe net ca asa se numeste [colega de la care a luat catelusa stia doar ca este bishon]
De mancat, mananca fara sa mestece laughing) de nu este adevarat, nu are mofturi la mancare, in general mofturile la mancare sunt facute de catre proprietari care ii invata numai cu un anumit tip de mancare.

Da, poate sta 6-7 ore

1 răspuns:
| MisterKat a răspuns:

Salut! Uite aici niste articole despre bichoni: http://www.google.ro/search?hl=ro&source=hp&q=bichoni+&meta=&acum=f&oq= http://www.bichon-frise.ro/index.php?page=imagini_bichon_frise

PS. Cand eram mic mic. ma jucam toata ziua cu un bison si era asa de fain. As vrea si eu un bichon. si cam cat ar costa.

O zi faina!

Daniel.