| FoxRoxxy26 a întrebat:

As vrea sa ma ajutati in legetura cu hamsteri mei cum imi pot da seamna daca sunt fete sau baieti va rog raspundeti-mi cat mai repede. FUNDA pentru cel mai bun raspuns care chiar m-a ajutat

Răspuns Câştigător
| AleeAleexandra a răspuns:

Depinde si de varsta.de la aproapr o luna iti poti da seama.
Am avut in total un baiat iar restul fete.
Cauta si pe internet poze cu asa ceva.
Baietii au acele "oute" care se pot vedea de la distanta daca au peste o luna. Fetele nu au asa ceva dar li se pentru vedea tatelele daca le cauti prin blanita.http://www.google.ro/......tp?/imgres Sper ca e bun link-ul. :/
Nu stiu daca va merge asa de bine.
Cel mai important indiciu, universal valabil la toate speciile de hamster, este distanta dintre organele genitale si anus care este mult mai scurta la femele decat la mascul. Deasemenea masculii maturi au testiculele vizibile.Pentru a determina sexul unui hamster il vom lua in mana stanga cu burta in sus si cu degetul mare deasupra gatului pentru a nu se putea rasuci.Cu ajutorul degetelor mare si aratator ale mainii drepte apasam usor hamsterul in exteriorul zonei anogenitale pentru a-i putea vizualiza organele genitale. Daca avem dificultati in a imobiliza hamsterul in pozitia descrisa anterior putem sa il apucam de pielea de pe ceafa cu ajutorul degetelor mare si aratator. Hamsterul va fi tinut cu burtica in sus si pe verticala astfel incat daca este mascul sa poata fi evidentiate bursele testiculare. In aceasta pozitie hamsterul poate sta incremenit timp de cateva secunde.

1 răspuns:
| eneandra77 a răspuns:

Dai de mancarehappy daca este bucuros, e baiat, iar daca este bucuroasa, este fatahappy
acum, sa vorbesc serios, habar n-amrolling on the floor