| anonim_4396 a întrebat:

Dragi prieteni! As vrea sa-mi raspundeti la urmatoarea intrebare:Cum sa ii spun unui baiat care ma place ca eu nul plac dar fara sa-l ranesc. ajutati-ma! VA ROG! Am nevoie de un raspuns cit mai repede.

Răspuns Câştigător
April
| April a răspuns:

Daca tu doar banuiesti ca te place fara ca el s-o fi declarat direct.atunci poti fi amabila si prietenoasa lasand lucrurile asa cum sunt, mai ales ca, fie ca esti o fata cu suflet bun, fie ca tii la prietenia lui, nu vrei sa-l ranesti; dar daca el ti-a facut declaratii, daca ti-a spus ca doreste mai mult decat prietenia ta, fii cu el foarte sincera, spune-i exact ce simti. E sigur ca si el ar dori acelasi lucru:sa fii sincera. Ai grija doar sa fii delicata si diplomata in folosirea celor mai potrivite cuvinte. Poti spune doar:"Tin la prietenia ta..."Va intelege, cu siguranta.

1 răspuns:
| RoUzzY a răspuns:

Ii spui asa:
''Imi pare rau eu nu te plac, stiu ca tu ma placi dar eu nu simt acelasi lucru pentru tine, imi pare rau!''
fundita?