| maria1998 a întrebat:

As vrea sa-mi i-au un caine yorkshire terrier, dar parintii nu vor sa adunda de caine in casa si ma rog de ei de 2 ani. Pot sa am grija de el pentru ca el este destul de mic si eu stau intr-un apartament cu 4 camere, 2 bai si o bucatarie si in plus eu ma trezesc devreme si pot sa ies cu el afara si mai ies si dupa amiaza cu el.

Ce sa fac?

Fundaaa

3 răspunsuri:
| ioana100 a răspuns:

Daca o s-o inveti sa stea in spatele bloculu,o s-o fure lumea fiindca este de rasa. Spune-le parintilor ca vrei un cainee doar de proba,sa-l cumpere si daca nu le v-or convenii o sa-l vinzi pe internet cu un pret mai mare,ai grija,yorkie este un caine destul de mofturos,trebuie sa bagi multi bani in el,o sa aiba momente in care nu va vrea sa manance ca sa-i oferi mai multa atentie,gandeste-te la toate punctele de vedere inainte sa-l cumperi,la inceputul toamnei si al primaverii o sa naparleasca iar acest lucru nu o sa le placa parintilor tai,eu as zice sa nu te iei dupa pozele foarte expresive de pe google,un caine potrivit de apartament ar fi pincher,bichon frise, shar pei etc. dar cel mai bun ar fi westie, nu am dar toti oamenii care ii cunosc care au westie(aproximativ 4-5) nu se plang deloc si stau la apartament...mult succes!happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna! Si eu am o catelusa pe care am gasit-o pe strada mica de rasa, si tot nu am putut sa o tin in casa.Dar in spatele blocului meu este o gradina unde ea s-a invatat sa stea timp de o luna, tot acolo locuieste cu mine si eu o plimb zilnic si vreau sa spun ca din ea am facut caine dresat.Este dresata si chiar am deschis de mult o campania www.campanialuijiji.blogspot.com sa-i oferim un stapan dar cred o voi inchide.Tu poti sa-ti iei micutul caine si sa-l inveti sa stea la tine in spate sau in fata blocului. Sper ca te-am ajutat si daca nu mai cresti putin si da dovada de responsabilitate sau ia-l cu forta pe caine du-l acasa si arata-le pariintilor ca poti avea grija de el.:D Sper ca te-am ajutat!

| any23 a răspuns:

Vreau sa iti spun niste lucruri:

Nici ai mei nu vor urma de caine dar,
cand zice,, nu vreau sa vad un caine in casa mea" zic totusi bine pentru ca nu este doar ca nu poti sa il ingrijesti, sau asa ceva dar,

Gandeste putin la asta:

1.Cainele e un suflet nu un telefon care il cumperi si daca nu iti convine cum merge il vinzi! el se ataseaza de tine si sufera daca il vinzi sau il abandonezi sad

2.Mai apoi este problema ca poti sa inghiti par de la el si sa mai patesti ceva.

3.Si nu in ultimul rand un caine mai este si o investitie mare: vaccinuri, daca se imbolnaveste pastile. ad! il cumpara si merge primele luni dar mai apoi daca te plictisesti? cu sufletul lui ce faci il lasi asa nu il mai plimbi nu te mai joci...

GANDESTE-TE LA VIITORUL LUI! SUCCES :*