| Mytzyy95 a întrebat:

Va Rog e foarte Important!
As vrea sa-mi iau un caine Mops si nu stiu cum as putea sal ingrijesc ( credti ca ar trebui sal plimb de dimineata-dupa amiaza-seara? pentru ca am balcon descoperit si are 5 M ) iar eu sunt la scoala de la 7 pana la 15 >> happy (stau la apartament) si nare cine sal duca afara sad credeti ca ar trebuie sa miau Mops sau Yorkshire Terrier? Funda :*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Tourniquet a răspuns:

Adr1aNNN7, scuza-ma ca-ti spun, dar esti nesimtita. Ce ai cu biata rasa? Nici macar nu ai spus bine numele ei. Este Mops Pug! Este o rasa inteligenta, jucausa si amuzanta. Ti-o recomand Mitza95, tu ai sa fii ocupata cu scoala si nu cred ca iti mai arde de periatul Yorkie-ului.

4 răspunsuri:
| danielcretu1980 a răspuns:

Eu am pug/ mops si e grozav. usor de tinut in casa si ingrijit.
daca vrei, iti trimit pe mail o brosura pentru ingrijirea puiului de caine.
mai am si cocker englez, care este foarte distins si elegant.

http://www.facebook.com/......media/set/

| Adr1aNNN7 a răspuns:

Lasa.l pe uratu' ala de Mops Dog.
Ia.ti Yorkshire Terrier ca e mai dragut day dreaming

| Girl72 a răspuns:

Eu am Yorkie, şi necesită o atenţie deosebită. Nu ţi-l recomand, din timp ce ai spus că şcoala îţi ocupă atâta timp.
Şi eu am un program încărcat, mai ales că sunt a8a, dar Yorkie a mea e obişnuită, în plus încerc pe cât posibil să îi ofer şi ei atenţia cuvenită! happy

| Mytzyy95 explică:

Ma rog laughing imi plac Mopsii nu stiu dc da sunt grasutzi si au fatuca turtita tongue