| coolgirl1234 a întrebat:

Vreau un Yorkshire Terrier Toy, dar parintii nu ma lasa pentru ca am un caine mare in curte(stau la casa). Eu le-am spus ca nu vreau sa-l tin in curte pe Yorkie pentru ca am auzit ca nu prea e bine (mai ales iarna deoarece nu le plac anotimpurile racoroase). Deci, eu ii rog in continuu sa imi ia unul(le-am spus ca eu am sa-l invat sa isi faca treburile afara, eu am sa-l spal, eu voi avea grija de el)... dar nu ma lasa! Ce sa mai fac? Aveti vreo idee?

5 răspunsuri:
| Ancutsa a răspuns:

Buna!
Te cred, stiu cum e. Asa insistam si eu sa-mi cumpar un catel si am reusit. A fost mai greu sa-i conving pentru ca eu stateam la bloc, etajul 4.(Tu fiind la casa iti va fi extrem de usor cu el.)
Dar l-am luat mult datorita mamei, iubeste mult animalele.Acum este innebunita dupa el.
Nu te lasa daca totusi iti doresti.Mai fa glume de astea : Ce pot face sa imi luati catelul?
Si ei o sa rada, apoi gasesti un alt motiv pana o sa ti-l cumpere doar de gura ta laughing.

Baftaaa si la multi ani! :*

Răspuns utilizator avertizat
| LecSiee a răspuns:

Ai zis ca au deja un caine mare happy Le poti spune cam asa... Mama; Tata [ depinde] eu vreau mult catelul asta :X va voi arata ca stiu sa am grija de el :] o sa am mai multa grija de ****** [cum il cheama pe cainele mare] ca sa va arat ca pot sa ma descurc!

Si exagerezi un pic cu grija lui happy

Apoi ii bati la cap gen uiteee ce bine am grija de ******** :X asa o sa am si de Yorkie happy

Pana la urma o sa meargawinking

Fundita?big grin

| KittehForevarr a răspuns:

Mi s a intamplat acelasi lucru! Exact Yorkie imi dorem si eu dar nu am reusit pana la urma...am ajuns sa am un Rough Collie si un Buldog Englez.
In legatura cu intrebarea ta, este foarte greu sa ti convingi parintii deoarece crede ma ca chiar daca zici ca il vei ingriji si parinti vor curata, stiu cum este acelasi lucru le am promis si eu si nu m am tinut laughing. Daca chiar vrei, asa cand sunt calmi intreaba i de exemplu "Maaamiii, stii ca eu vreau ff mult un Yorkii si promit ca il voi iubi si pe cealalalt caine la fel " de asemenea incearca sa le zici ca faci orice etc.
Sper ca ti a fost de folos.
KittehForevarr

| Ingerashul_8993 a răspuns:

Pai...incearca si tu sa dai dovada ca meriti acel caine, adica ma refer fa si tu niste treburi in casa si chestii din astea si o sa le dai dovada ca meriti