| blackitty a întrebat:

Buna as vrea sa stiu cei care v-ati dat cateii la monta cat va costat dupa toate vacinuriile si ce mai trebuie facut pentru noii nascuti (puii).

1 răspuns:
| vio2006 a răspuns:

Daca vrei sa nu-ti bati joc de puiuti, te costa o mica avere. Trebuie sa socotesti ca trebuie sa-i faci fiecarui pui 2 vaccinuri (cam 50 lei unul) si nu uita mancarea! De obicei mamica nu face fata, daca face prea multi puiuti. Depinde mult de rasa numarul puilor. Uita-te si tu pe un site de animale. Oricum, daca nu poti, mai bine nu o lasi sa faca, sau o castrezi, decat sa te alegi cu niste pui cu care nu vei sti ce sa faci. Nu te baza pe faptul ca-i vei vinde pe vremurile astea, decat daca mamica e de o rasa deosebita. Sau mai bine cauta parinti inainte de monta. Bafta!