| Andrei5020 a întrebat:

am la tara doi catei, un Shar-pei si un Rottwiller, si de fiecare data cand au facut pui, puii au murit. Am intrebat veterinarul de ce se intampla asta si mi-a spus ca ori are cateaua (Rottwiller-ul) un microb si trebuie vaccinata inainte sa fie pusa la monta, ori cateii nu sunt compatibili. Stiti cumva daca sunt compatibili?

Răspuns Câştigător
| CrissNico a răspuns:

Hmm, mai bine ar fi sa intrebi un medic veterinar specializat pe asa ceva, nu prea am incredere in medicii veterinari de la tara din anumite motive.
Da probabil nu sunt compatibili eu alta explicatie nu gasesc, dar ti-am zis mai bine intreba un medic de care sti ca e foarte bun in domeniu, intrebati prieteni poate iti recomanda pe cinevahappy

5 răspunsuri:
| IrinaAndreea a răspuns:

Buna, nu cred ca sunt compatibili, cel mai bine le-ai gasi o partenera din aceeasi rasa sau ii poti castra.

| viotedy a răspuns:

Nu are treaba cu compatibilitatea.Cateaua e buba, ori n-are lapte, ori ii calca, oricum nu e mama buna.

| Andrei5020 explică:

Ma scuzati pentru greseala, cateaua are un microb.