| DeeaOcHiSoRyCaPrUi a întrebat:

As vrea si eu cateva nume de animale care incep cu litera "i". Cine imi da cele mai multe nume ii dau funda. :*

Răspuns Câştigător
| felicia1998 a răspuns:

Iguana, iepure, ied, iac

| DeeaOcHiSoRyCaPrUi explică (pentru felicia1998):

Mersi, mi-ai fost de foloswinking Si sa stii ca ti-am dat funda mai tarziu ca am asteptat si alte raspunsuri si in plus nu intru asa des pe TPU.

15 răspunsuri:
| WhatMeanLove a răspuns:

Iacul (Bos grunniens)
Ibexul (Capra Ibex)
Iepurasul de Paste
Iepurele arctic (Lepus arcticus)
Iepurele comun (Lepus europaeus)
Iepurele de California (Lepus californicus)
Iepurele de camp (Lepus europaeus)
Iepurele de camp cu par aspru (Caprolagus hispidus)
Iepurele de casa
Iepurele de mlastina (Sylvilagus aquaticus)
Iepurele de vizuina (Oryctolagus cuniculus)
Iepurele de vizuina din Amami (Pentalagus furnessi)
Iepurele de vizuina european (Oryctolagus cuniculus)
Iepurele de vizuina rasaritean (Sylvilagus floridanus)
Iepurele european (Oryctolagus Cuniculus)
Iepurele fluierator cu buze negre (Ochotona curzoniae)
Iepurele marsupial (Macrotis lagotis)
Iepurele pitic (Brachylagus idahoensis)
Iepurele saritor (Pedetes capensis)
Iepurele suierator (Ochotona princeps)
Iepurele vulcan (Romerolagus diazi)
Ierunca (Tetrastes bonasia)
Impala (Aepyceros melampus)

| felicia1998 a răspuns (pentru WhatMeanLove):

Ca atare nu sunt decat 3 nume de animale, in plus impala e doar un fel de antilopa

| WhatMeanLove a răspuns (pentru felicia1998):

Da, dar se numaste impala.Deci in total 22(cum e corect) sau in total 4(cum crezi tu), parerea ta e doar o parere. Cea care pune intrebarea decide!

| felicia1998 a răspuns (pentru WhatMeanLove):

Da, e doar o parere dar nu inseamna ca e gresita

| WhatMeanLove a răspuns (pentru felicia1998):

N-am spus asta, am zis ca cea care pune intrebarea decide daca e corect ce zici sau nu.

| felicia1998 a răspuns (pentru WhatMeanLove):

Nu am vrut sa ma cert cu tine asa ca daca te-am suparat imi cer iertare

| WhatMeanLove a răspuns (pentru felicia1998):

Nu, cum sa ma supar? Adica, LOL, am poza la avatar ca o pisica, am si amuzamentul unei pisici.In plus nici nu vad ca cea care a pus intrebarea da vreun semn de viata.

| felicia1998 a răspuns (pentru WhatMeanLove):

Ai dreptate de cand toto astept si nimic, insa crede-ma oamenii sunt complet diferiti astfel incat nici nu stii cum sa vorbesti cu unii insa tu nu esti asa intelegi totul asa cum este

| WhatMeanLove a răspuns (pentru felicia1998):

Cati ani ai? Hai sa fim prietene.Ne inteleg bine din cate vad. Da-mi id tau pe privat desigur si mai vb acolo.

| DeeaOcHiSoRyCaPrUi explică (pentru WhatMeanLove):

Si raspunsul tau a fost putin de ajutor. Multumesc, dar din pacate nu pot sa dau vot deoarece sunt membru junior.

| Funions a răspuns:

Iago
Ixi
Iza
Iuki
Iris
Ivan
Ira
Issa
Ighi
Igra
Ignis

| DeeaOcHiSoRyCaPrUi explică (pentru Funions):

Scuza-ma, am fost eu neclara. Vroiam exemple de animale care incep cu litera i, cum ar fi iepure, ied.

| medion a răspuns:

Iepure big grin

| DeeaOcHiSoRyCaPrUi explică (pentru medion):

Numai atat? happy Vroiam macar 3 sau 4.