| Teddy21 a întrebat:

Buna!
Astazi dupa ce am ajus cu catelul de la veterinar, un Pechinez de 13 ani si a murit;(. Mi-au spus ca este din cauza batranetii si inima nu mai functioneaza bine, respira greu si cand l-am adus acasa dupa 10 minute a murit.;(
L-am bagat in punga si cutie si l-am aruncat la container.
Acum zici ca imi vine sa merg sa-l iau si sa il ingrop.
Nu stiu ce sa fac, va rog ajutati-ma, zici ca am ceva pe suflet, nu stiu ce sa fac, sa merg sa-l iau repede si sa-l ingrop? Daca da, spuneti cum sa procedez, in ce sa il pun, de cati metri sa fac groapa sa nu miroasa? Va rog frumos ajutati-ma!

3 răspunsuri:
| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Imi pare rau pentru el. eu niciodata nu as fi facut asa ceva sa-l dau la gunoi. Un loc intr-un colt de curte sau padurice, sau spatiu verde de la bloc era mult mai potrivit. 50-60 cm, 2 pene de harlet macar, adancime este suficient. Nu asa se procedeaza cu un vechi prieten cum ai faut tu. Daca statea in sac de plastic nu avea nimic nici pana maine saracul. Am si eu un pechinez batran, un bison mi-a murit si e in gradina sub un par.

| DeeAnonym a răspuns:

Uite. Sapa o groapa mica intr-un colt mai indepartat de curte (1m), pune cainele intr-o plasa inchisa (cu capse sau fermoar) iar plasa o pui intr-o cutie. Arunca cutia in groapa si astupi. -_-
Oricum. nu cred ca are prea multa importanta adancimea groapei. Eu mi-am ingropat pisica intr-o cutie deschisa la 10cm sub pamant si nu se simte niciun miros.

| Teddy21 explică:

Spune-mi in ce sa il pun te rog merg si-l scot