| gingergirl1 a întrebat:

Buna,azi mi-am cumparat(de fapt nu eu laughing 2 hamsteri :Hamster pitic siberian si un hamster pitic asiatic happy Iar cel asiatic pur si simplu nu sta potolit! Tot incearca sa iasa din cusca (am facut prostia sa le luam o cusca ca si cea de papagali si fiind foarte micut hamsterul meu asiatic poate iesi printre gratii! )
Mai devreme m-am jucat cu celalalt(adica cel siberian), l-am scos din cusca, nu aveam nici o problema, foarte dragals puppy dog eyes
Acum doarme,si celalalt nici acum nu s-a potalit,nu stiu ce sa fac laughing,si e si cam fricos,adica nu pot sa il iau in mana, nici macar sa incerc, ca fuge
Ma gandesc ca pana se acomodeaza cum mine s.a.m.d...
Acum intrebarea mea e ca pana la urma o sa stea si el sa se joace, nu? Am citit undeva ca daca vorbesti cu el sau te joci cu el pana la urma o sa se obisnuiasca cu mine
Mai e cineva pe aici care are hamsteri?happy
Mi-am placea sa schimbam idei big grin

2 răspunsuri:
| pbsolver a răspuns:

Si eu am avut, mascul siberian si femela roborowski (nu stiam ca le spune si asiatic) roborowski a fost salbatica de cand primit-o si pana a murit... nu s-a acomodat absolut deloc. in schimb, cel siberian, foarte jucaus si dragalas. se bateau mai mereu...

| denyemy a răspuns:

Am avut eu. Asa speriosi sunt toti la inceput, dupa primele zile se acomodeaza la noile conditii.