| tare84 a întrebat:

Am un hamster pitic cumparat de aproape doua saptamani, cat timp dureaza sa ma accepte sa pun mana pe el? Fuge numa daca bag mana la el in cusca sa ii dau de mancare. Nu vreau sa il stresez sa il sperii! Asa am observat ca deja se uita dupa mine printre gratii ce fac.

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Astia pitici sunt speriati de bombe. Am avut si eu, iar pana au murit nu am reusit niciodata sa pun mana pe ei. Sunt salbatici...si musca.

| tare84 explică (pentru anonim_4396):

De muscat am observat si eu ca musca.

| Iunix a răspuns:

Pentru el eşti un dujman, îl ți într-o cuşcă, e ca şi cum ai fi tu ținut la închisoare.

| Rachita_Florin_1961 a răspuns:

Mai dai drumul afara pe o masă sau ceva. Lui nu ii place sa stea in captivitate si vrea sa se plimbe. Poti cumpara ceva bilă pentru hamsteri in care ii pui si ei se pot plimba linistiti fara sa iasa de acolo. Daca tot nu isi revin incearca sa le iei mancare din bol sa tio pui in palma si puneti si hamsterul in palma. (Sfat: nu lasa mana moale, poate te mușcă) (Sfat: nu il trezi cand doarme).