| Alexalex281 a întrebat:

Am un hamster pitic asiatic de ieri si cand vreau sa il iau din cusca sa il tin in mana ca mi-e drag de el fuge si se ascunde in tuburile din cuscasadCat trebuie sa astept sa se acomodeze sau trebuie sa fac ceva? Si de ce nu prea bea apa? Nu a baut deloc de cand l-am luat.

Răspuns Câştigător
| Betty12345678 a răspuns:

Si eu am unul, a meu s-a acomodat foarte repede pentru ca nu il scoteam din cusca primele saptamani dar ii tineam in mana mancare si asa s-a obisnuit.

| Alexalex281 explică (pentru Betty12345678):

Si ii dadeai mancare numai din mana si ii scoteai bolul cu mancare?

| Betty12345678 a răspuns (pentru Alexalex281):

Nu.pur si simplu vine la mana pentru ca e curios.

3 răspunsuri:
| Annamaria21 a răspuns:

Si eu am avut un hamster pitic asiatic, al meu la inceput chiar statea sa il iau in mana, singura problema era ca fac ea treaba mare cand il țineam in mana laughing), sa nu ai pretenții ca o sa se joace sau ca o sa stea la tine in mana cuminte, nu este caine sau pisica, este normal sa fie sperios, asa este rasa lui, nu are nimic daca nu bea apă, poate a băut si nu ai vazut tu, bea apă când ii este sete, nu te gândi ca bea apă de 20 de ori pe zi