| swordman a întrebat:

Banuiesc ca stiti ce e aia mulineta de bait casting (e vorba de pescuit la rapitori la spinning), vreau sa stiu daca trebuie sa folosesc la o asemenea mulineta, o lanseta speciala, sau e buna si una normala?

4 răspunsuri:
| Utilizator1234 a răspuns:

Ai nevoie de lanseta de bait-cast, evident. Mandrina, inele, actiune diferite fata de lansetele normale.

| pbsolver a răspuns:

Evident, iti iei varga pentru spinning. din doua bucati, flexibila, usurica, sa nu te doara mana. ai atata material pe net, la ce-ai mai postat aici?
fir intins!

| bunicisibuni a răspuns:

Iti iei varga, din doua bucati si vezi sa nu fie grea. Cauta pe net: fishingshop.

| swordman explică:

Pai nu despre asta spuneam, eu am o lanseta din doua segmente de spinning si o mulineta cu tambur (clasica) tot de spinning, si in cazul in care vreau sa iau o mulineta de baitcasting, exista lanseta speciale pentru asta sau pot si cu o undita din doua segmente de spinning?