| CristinaAlexandra879 a întrebat:

Buna, cainele meu a fost lovit de mașină iar acum nu mai poate misca picioarele din spate, iar cand merge le târăște si burtica este vânătă... Se va mai putea face bine?

Răspuns Câştigător
| Felys a răspuns:

Cu ani multi in urma, cred ca vreo 30 si catelul meu a fost lovit de masina si nu a mai putut misca dar din pacate in acele vremuri nimeni nu trata caini.Cateva zile nu s-a miscat, doar a mancat si baut apa fara sa se miste apoi culmea si-a revenit si dupa un timp chiar a dat nastere si altor pui.In acea situatie a avut noroc, nu i-a fost afectata maduva spinarii a fost o lovitura zdravana, a avut o fractura cu siguranta pentru ca de atunci nu a mai tinut coada fix pe mijloc ci usor intr-o parte dar a scapat cu bine fara operatie desic clar in zilele noastre ar fi fost posibila.Deci tu acum este absolut obligatoriu sa mergi cu catelul la veterinar sa ii faca mai intai o radiografie sa vada clar cum sta situatia si dupa aia sa iti spuna daca trebuie operat, daca are sanse sau nu.Nimeni nu iti va raspunde la intrebarea ta asa fara sa vada animalul.Iti doresc mult noroc cu catelusul

8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Decit sa intrebi aici mai bine fugeai cu el la veterinar.

| Violleta2022 a răspuns:

Urgent la veterinar ca-i in dureri cumplite.

| Cosmin86 a răspuns:

URGENT la veterinar! Cum nu ai fost pana acum?

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Are dureri ingrozitoare si nu poate nici plânge, nici vorbi! Tu nu știi că trebuie să-l duci de urgență la veterinar? Fugi cu el, nu pierde timpul!

| TamplaruAnisoara a răspuns:

Daca nu e rupta măduva spinării posibil. Iar daca da, va rămâne paralizat.

Răspuns utilizator avertizat
| ariannakaterine a răspuns:

Du-te urgent la veterinar cu el, nu pierde timpul! Nu știu dcă se va mai putea face bine, dar sigur are dureri îngrozitoare!