| Maiiiaaa a întrebat:

Care credeti, din urmatoarele meserii, ca sunt mai bine platite: arhitect, criminalist, politist, actor, avocat, doctor/asistenta? As vrea sa mi le puneti pe primele 3 in ordine si ofer funda pentru cel mai folositor raspuns.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1. Criminalist
2. Poliţist
3. Actor şi avocat.

10 răspunsuri:
| raluky4 a răspuns:

La noi in tara(depinde cat de mult te pricepi):
avocat
doctor
arhitect

| anutza a răspuns:

Toate sunt meserii bune, la care poti ajunge sa castigi sume frumoase, conteaza ce ti se potriveste si la care ai putea obtine permormante maxime, conteaza foarte mult sa fii printre cei mai buni in ceea ce faci pentru a fi si bine vazut si platit
multa baftahappy

| thealchemist a răspuns:

La intrebarea ta nu se poate raspunde asa cum ai pus-o. ar fi trebuit sa precizezi de la inceput daca se pune si spaga sau te referi numai la salariul oficial.

| Zapa12 a răspuns:

Arhitect,Avocat,Doctor.

Actorii sunt foarte foarte bine platiti daca ajung undeva foarte sus. Daca nu.raman cam pe dinafara.

| moniii_1083 a răspuns:

Mai, la noi in tara situatia e cam ciudata, sa fiu sincera la politie conteaza functia, la medicina ce fel de medic esti.actorii la noi nu sunt tocmai platiti.
Daca e la noi in tara ordinea ar fi :
Avocat
doctor(depinde totusi ce fel de doctor)
arhitect/politist.

Intr-o alta tara :
Doctor
criminalist
actor

| TeoooStefan a răspuns:

Actor, avocat(se pot inversa intre ele depinde) si doctor (cred din ce am auzit). Oricum toate sunt bine platitewinking

| 1ce a răspuns:

Doctorul(nu asistenta), avocatul si arhitectul.
Dar cea mai bine platita e Doctorul!
Pe locul 2 avocatul,
Iar pe trei Arhitectul (as spune ca e mai bine platita decat avocatul, dar aici bagi foarte multi bani in facultate, chiar si la fara plata).
Spar ca te-am ajutat.

| ella2o a răspuns:

Actor,daca ajungi sa fii cunoscut.
Doctor.
Avocat, acelasi caz, daca ajungi renumit.
Arhitect
Politist [primesti la spaga laughing]
Criminalist
Asistenta.

| Maiiiaaa explică:

Salariul in sine big grin

| valeria_1335 a răspuns:

In alte tari doctorul este pe primul loc