| Lion56 a întrebat:

Care credeti ca sunt cele mai bine platite meserii?

Răspuns Câştigător
| Ralena a răspuns:

In orice domeniu exista persoane care se descurc foarte bine si care se descurca foarteprost, plus cele din mijloc, Conform cadranului banilo, in ceea cepriveste forma de organizare, cel mai prost castiga angajatii, urmati de liber profesionisti, urmati de antreprenori, si la final investotorii, c el mai mult. Prin urmare, cale cea mai sigura catre o stabilitate financiara este: incepi ca angajat, inveti sa faci meseria care iti place, economisesti minim 30% din salariu, faci niste cursuri de perfectionare cu banii, iti faci apoi un pfa/ii sa lucrezi pentru tine singur, iti faci clientela, faci o afacere in domeniu, angajez si instruiesti alt oameni, si aici deja vei castiga destul de semnificativ.

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

IT, bugetar, parlamentar.

| Frank51 a răspuns:

Oricare dintre ele daca esti foarte bun.

| SilentRain a răspuns:

Parlamentari

| Bizon95 a răspuns:

Programare, e lipsa de programatori buni si e platita foarte bine
atfel om de afaceri... DOOH

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca cauti un job bănos... îți sugerez sa devii politician.
Dar cand ajungi, sa u uiti sa ne spui si noua cum functioneaza...

| Lukas1994 a răspuns:

Cele care necesita studii superioare, duuuh.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Lukas1994):

Pentru a fi farmacist, ai nevoie obligatoriu de studii superioare, d facultatea de farmacie, o facultate de 5 ani, Un farmacist in mediul rural are 1500 lei salariu. Pentru a fi veterinar, ai nevoie de facultatea de medicina veterinara, o facultate de 6 ani. Un veterinar angajat intr-o farmacie veterinara are salariu 1500-2000 lei. Pentru a fi sef de magazin intr-unsupermarket nu ai nevoie de studii superioare. salariul este intre 4000-7000 lei. Pentru a fi reprezentant vanzari regional nu ai nevoie de studii superioare. Slariul este intre 10 mii-25 ii lei, in functie de ce vinz si cat de bun esti. Prin urmare, doh, cele cu studii superioare. Pentru a fi angajat muncitor intr-o fabrica din TM, nu ai nevoie nici de lice, Salariu intre 3500-6000 lei. Deci da, cei cu studii superioare pe post de studii superioare clar castiga mai mult in orice situatie happy.