| Tea774 a întrebat:

Catelusul meu are urmatoarele simptome: dureri de burta, voma, diaree, secretii la ochi, nu mananca si nu bea apa. Are 2, 5 luni. Eu locuiesc la casa, departe de aglomeratia urbana. Am adus catelusul alaltaieri si era vioi, fericit, voinic iar acum a devenit prizonierul propriului corp. Va rog sa ma ajutati! Multumesc!

3 răspunsuri:
| EvangelineLovin a răspuns:

Inseamna ca a mancat de acolo ceva, poate vreo planta, sau a gasit ceva sau a fost otravit, chiar si cu planta unele sunt otravitoare pentru animale. incearca sa-l duci la veterinar ca e destul de grav, sa-l salveze mititelul.
Doamne ajuta!

| XxDulcikaKrisyxX a răspuns:

Du-te cu el la veterinar de urgenta ca sa-i poata faca si vaccinul in cazul in care nu l-ai facut sh dai niste pastilute speciale pentru caini am auzit cel mai bun ar fi pro plan poate ca o sa te ajute cu cv sper ca am fost de ajutor Bye sh stai fara grijilove struck!

| AlbaAura a răspuns:

Du-te cu el cat poti de repede la un veterinar.Probabil nu e nici vaccinat.Fa-l sa bea putina apa, poate cu o seringa iti va fi mai usor.Nu mai sta si du-l la doctor.Se dezhidrateaza si are nevoie de perfuzie.Mult noroc!