| foreverANDaDAY a întrebat:

Buna
Ce jocuri as putea juca cu familia mea? as vrea ceva care nu necesita miscare pentru ca as vrea sa juca ceva seara dupa cina la masa si sa nu necesite prea multe ustensile (de preferat ceva care se joaca cu un creion si o foaie de hartie dar nu neaparat) Membrii familiei mele au intre 12 si 60 de ani.

5 răspunsuri:
| ioana100 a răspuns:

Remi,popa prostul,macao,tabinet,sah, table, nu stiu cum se numeste jocul ala care se desfasoara pe tabla sah si cu pulurile de la table dar e oricum plictisitor si sudoku.imi amintesc un joc care ma jucam cu bunicul cand eram mai mica,acum nu-l vad distractiv dar atunci imi placea mult,aveam doua coli de hartie,una era la mine, alta la celalalt, unul isi nota nr. de la 1-10 si celalalt doar un nr de la 1-10, care avea nr de la 1-10 il intreba pe celalalt cate un nr., avea 3 incercari,daca ghicea nr care era scris castiga,nu stiu daca vi se potriveste,nu cred ca se poate juca mai mult de doua persoane. Poti incerca si "fete,filme si baieti" dar nu prea e distractiv cu familia.
Ce vremuri, ce vremuri, as da orice sa mai repet odata aceste clipe de neuitat cand stateam pana pe la ora 12 cu prietenii si jucam jocuri din acestea dar acum am crescut cu totii...

| Minnie a răspuns:

Eu jucam remi foarte mult cu ai mei si cu bunica mea cand eram mica

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Singurul raspuns care mi-a venit inminte prima data a fost remy, dar poti incerca si un nu te supara frate, un concurs usor de imaginatie, un joc de cuvinte incrucisate, un concurs de inventat poezii etc. Mie imiplace tare mult sa joc mima cu prietenii mei, carea au varste dintre cele mai variate! in plus, este bine sa variati jocurile, altfel se vor plictisi! spor si distractie placuta!

| alexgabyy29 a răspuns:

Buna,pai eu ma joc des remy(etalat) cu familia mea si ne simtim toti bine, radem si e o atmosfera placuta...ai putea incerca si tu big grin

| andreea_2617 a răspuns:

Remi,carti. monopoli.