| Ramo137 a întrebat:

Buna cine are o catelusa pentru mine?
as vrea si eu un catel.
stau la curte, bucuresti colentina
poate sa fie si maianez si/sau de rasa, cum aveti
baietel sau fetita
max 3 ani
mai vreau sa stiu daca este sanatos/a si daca are vreaun vaccin facut... sau carnet de sanatate.
ok, astept comuri. mersi mult
a da FUNDA normal

2 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Du-te la un adapost de acolo, gasesti si de rasa (nici nu-ti dai seama cat de multi sunt de rasă, alungati!) si maidanezi necajiti care-ti implora sa-i alegi pe ei! Daca erai din centrul tarii iti dadeam eu unul cret, din fata blocului, un pudel al nimanui.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Cainii crescuti pe strazi sunt mai imuni, mai rezistenti la boli. Sunt căliți, trecuti prin geruri groaznice de -27 grade. Doar cei sanatosi rezista, restul mor. Deci, cainii crescuti pe strazi stiu ce inseamna gerul, stiu ce inseamna frica, stiu ce inseamna foamea. Ei nu cer prea mult. Decat un prieten, nu stapan.