| Unec a întrebat:

Cineva de la veterinara sau a-i carui parinti lucreaza in domeniu sau oricine care-mi poate spune sigur, va rog! Ce vitamine si minerale intaresc sistemul imunitar la caini? Eu am asa: Vit C, E, B6, seleniu, boabe de schizandra- intr-un tubulet. Si alt tubulet cu :Vit A, E, C, B6, tiamina, riboflavina, niacina, acid, folic, biotina, acid pantothenic. Minerale: calciu, fosfor, magneziu, fier, zinc, iod - astea in alt tubulet. E unul din ele ok? Adica, trebuiesc cat mai multe sau sunt cateva specifice care fac treaba asta cu imunitatea? ...cum functioneaza la ei? Multumesc! happy

3 răspunsuri:
| Medema a răspuns:

Eu zic sa nu iti dopezi cainele, unu, si doi de ce nu intrebi un farmacist veterinar?

| Unec explică (pentru Medema):

Mi-era teama ca asta ar sti veterinarul, nu farmacistul si ca o sa ma trimita la veterinar pentru informatii mai precise thinking Veterinarul a zis oricum ca s-ar putea sa fie nevoie sa-i luam vitamine. Eu am deja chestiile astea, inca valabile. Daca ma duc sa intreb direct la el, imi vinde chestii super scumpe, indiferent ca am neaparata nevoie de ele sau nu. Dar no, cred ca ai dreptate. Daca e ma duc si-l intreb de ce am si eventual trec si pe la farmacie. Voi face asa. Multumesc pentru raspuns! ZIUA FAINAA!

| Medema a răspuns (pentru Unec):

Farmacistul veterinar stiem ai multe despre vitamine despre doctor, asta in cazul meu (3 orase diferite cu 10 farmacii veterinare), dar daca este de rasa, atunci ce e mai bun. Funda