| kity99 a întrebat:

Cum as putea sa-mi conving mama sa imi ea un catel? dati-mi si mie va rog niste sfaturi sau niste vorbe mai convingatoare! va rog e urgent panan revelion

Răspuns Câştigător
| michelia a răspuns:

Copiii mei m-au rugat citiva ani sa le iau catel si nu am fost de acord ( stam la bloc, asta era motivul).
Am cedat acum 3 ani ( si ma bucur foarte tare ca am facut-o), vazind cit de atasata e o prietena de-a mea de catelul ei, cum il alinta, cum are si el loc in casa.
In plus, fata mea a insistat foarte tare, aproape plingind, si mi-am dat seama ca si-l dorea cu adevarat.
Arata-le parintilor tai ca il vrei si angajeaza-te ca o sa te ocupi de el in cea mai mare parte ( cu timpul se vor atasa definitiv de el si ei).
Alege o rasa potrivita de apartament, un ciine afectuos si jucaus.
Noi avem un pechinez metis dragalas foc, foarte comod pentru apartament.
succes!

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te duci si faci curat in casa, ii rogi sa stea pe canapea si le pui un clip video.
Trebuie sa vezi mai intai reactia lor.O sa-ti dai seama daca se merita sa-ti ia catel sau nu.
http://www.youtube.com/watch?v=kVQMkx6sjv0

| UnCorpSanatos a răspuns:

E destul de simplu daca o cunosti bine, spune-i ca e singurul lucru care ti-l doresti de Craciun, ca nu o sa ii mai ceri nimic tot anul, ca o sa ai grija singura de el, te va responsabiliza mai mult un catel, vei fii mai cuminte, vei aduce note mai bune, o lacrima in coltul ochului cred ca ar ajuta daca reusesti.

| Sup3rN0va a răspuns:

Ai spui si tu ca vei pastra curatenie in urma cainelui ca te vei ingriji de el sa-i faci baie, sa-l speli, sa-i dai de mancare.
Si ca sa o convingi mai bine ai spui ca daca vezi ceva sau daca se cunoaste ca am caine il voi da. Si cred ca va vrea.

| Andreea_Dinu_1995 a răspuns:

Pai ar trebui sa ii spui ca til doresti foarte mult si sa ii mai spui ca tu singura vai avea grija de el il vei spala, ii vei da mancare si apa.Inca un lucru, dai mamei tale banii din alocatie si daca mai ai si spune-i ca din acei bani vrei un caine dar sa puna si dumneaei bani.:funda?

| leutulcaldalbastrucupetemov a răspuns:

Pai,daca ai 10 ani si nu esti la bloc, ia note de FB mai multe si spune-i ca le-ai loat pentru ea. mult noror!winking

| nicolli987654321 a răspuns:

Recent am citit o carte unde scria despre
acest lucru. In carte scria că trebuie să fii responsabilă pentru a da dovadă de grijă aşa ca spor happy

| thoty122 a răspuns:

Ia note bune la scoala