| sNoKeRR a întrebat:

Cum sa fac un Cilindru din hirtie.imi trebuie la matematica.si n-am idee cum sa incep.help.funda

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună! Pe o coală de hârtie A4 desenează un dreptunghi având lipit deasupra și dedesubt câte un cerc. Decupează, rulează dreptunghiul, lipește ușurel cu scotch. Adu cercurile peste dreptunghi, ca niște capace, fixează-le cu scotch și gata cilindrul! Poți folosi hârtie mai groasă și colorată sau coală de desen pe care apoi să o colorezi în diverse culori cu acuarele ori poți lipi desupra ce îți place ție ca să fie și frumos (lipește înainte de rulare!)
Te invit pe http://lecturirecenzate.ro/ și pe http://lecturi-scolare.blogspot.com/ Îți vor folosi!

| NuAmGasitUnNume a răspuns:

E destul de simplu!

ia cilindrul de la hartie igienica si imfasoaral in hartie!

| NuAmGasitUnNume a răspuns:

E foarte simplu!

Ia cilindrul de la hartie igienica si imfasoaral in hartie colorata!

| NuAmGasitUnNume a răspuns:

E foarte simplu!

Ia cilindrul de la hartie igienica si imfasoaral in hartie!

| Kamakura a răspuns:

1:Indoi capetele de sus la 1cm.
2:rulezi foaia si o lipesti.

| PrettySmile a răspuns:

Faci un dreptunghi si apoi lipesti partile laterale ale acestuia. Sper ca te-am ajutat.

| AmyAmeliaIMIPLACCEREALELE333x2 a răspuns:

Pai daca trebuie ceva simplu lipesti lungimea unei coale de hartie