| JohnTanner a întrebat:

Stiu ca o sa para cam ciudat dar, desi am 12 ani, m-am tot gandit ca nu ar fi o idee rea sa devin arhitect.Si as vrea sa stiu ce ar trebui sa stiu in special.Adica pe langa faptul ca trebuie sa stiu matematica, eu vreau sa stiu ce imi trebuie in special de la matematica.Si sa-mi mai spuneti alte lucruri pe care ar trebui sa le stiu ca sa devin un arhitect. Va multumesc happy

1 răspuns:
| Firefly a răspuns:

Trebuie sa mergi la liceu, la un profil bazat pe matematica.
Trebuie sa te pricepi la desen (in special la desen tehnic).