| Unanonimtpu a întrebat:

Cum sa imi conving parintii ca sunt responsabila? Vreau un yorkshire terrier si stau in apartament? Cum pot sa o conving?

P.S: părinții mei sunt ca o sa mă plictisesc de el. Spun ca sunt alergici si ca nu o sa am timp de el...

Răspuns Câştigător
| dulcicutamariuca a răspuns:

Trebuie sa te rogi de ei mult crezi ca eu nu ma chinui cu aceeasi problema de ani buni. Deci iti spun ca trebuie sa tragi de ei mult. Paaaa

1 răspuns:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Te "poți" considera responsabil după 18 ani, atunci ești și major, până atunci ești sub tutela părintească.
Dacă părinții nu vor, găsește o cale să-i convingi.
Pa, pa.