| Tsunade99 a întrebat:

Cum sa dresez un caine sa nu latre? Eu stau la apartament si parintii mei au spus ca daca vreau un caine trebuie sa fie mic, usor de dresat, si sa NU latre.
Intre timp am cautat niste rase de caini...printre care am gasit unul: yorkshire terrier, dar pe internet scria ca ii place sa latre crying sad sad stiti cumva cum se fac si alte dresaje ca sezi sau asa ceva?

5 răspunsuri:
| Minnie a răspuns:

Un caine care nu latra nu exista. Poti, in schimb sa-l inveti sa inceteze latratul atunci cand ii spui tu, alegi o comanda ca "taci, liniste, gata" etc si sa te asculte.

| LaLaura a răspuns:

Toți câinii latră, tu poți sa nu mai vorbești?

| Aida_3174 a răspuns:

Uite'te pe animalplanet, au o emisiune cu caini, prezinta caini, plusurile si minusurile lor, iti zic daca e usor de dresat, daca e iubitor, ascultator, se numeste 101 dogs parca

| XxDenyzaxX a răspuns:

Eu ti-as recomanda un caine dar e mare,,, doar ca e si cel mai inteligent caine, Ciobanesc german, eu il tin in apartament si am doar 2 camere il tin in hol, el vine cu mine la scoala, imi duce ghiozdanul si ma asteapta cuminte in fata scolii., e cel mai usor sa dresezi un caine ciobanesc german si nu e pretentios daca ii dai bomboane de caine o data pe zi ii ajunge si seara resturi de mancare atat si multa apa!

| Callipso a răspuns:

Nu am mai vazut pana acum un caine care sa nu latre.Asa comunica el.Tu ai putea sa stai macar o zi fara sa vorbesti DELOC.Nu prea cred. Daca vrei un caine asta e acceptal asa cum e.Ca un cainecare nu latra eu nu am vazut pana acum. Poate un caine bolnav nu latra dar si ala cherlaie.straight face