| Cricy a întrebat:

De la ce varsta trebuie dresat un ciobanesc german? Ma refer in general, dar și la cazuri mai "speciale" cum e faptul că vreau sa il dresezi pentru. paza si protectie. (Stiu ca majoritatea o sa zică: "De ce iti dresezi câinele pentru asta, vrei sa il faci arma ta de apărare?". Dar prin acest dresaj se poate stăpâni nivelul de agresivitate.) Dacă mai există sa aspecte particularizate care vi s-au mai întâmplat pe această "tema", va rog sa mi le povestiți. Fără hate-uri.

Răspuns Câştigător
| Hadadea_Roby_1995 a răspuns:

Un ciobanesc german, la fel ca orice caine trebuie dresat cand e pui deoarece cand va fi mai mare s-ar putea sa nu retina asa bine ce a fost invatat

| Cricy explică (pentru Hadadea_Roby_1995):

Păi da... Dar la cate luni?

| wpAbby a răspuns (pentru Cricy):

La 2 luni îl poți dresa.

4 răspunsuri:
| minrest a răspuns:

Intreaba chiar la cel care il va dresa.

| Elena9328 a răspuns:

Când e pui. Și eu am un ciobănesc, cu mine nu e agresiv (chiar zilele trecute se încurcase cu lanțul de un pom și am încercat sa l dezleg. Și s-a pus pe burta cu labele pe ochi) Foarte amuzant, mna. Dar când vine o persoană străină în curte, sau alt câine, e în stare sa l facă praf.