| KeepitSimple a întrebat:

Eu intentionez sa ma mut la curte si am nevoie de un caine de paza/protectie, sa se ataseze de stapan si sa fie loial, inteligent si usor de dresat. Pana acum m-am gandit la un ciobanesc german si cred ca se potriveste cel mai bine. Voi ce parere aveti?

Răspuns Câştigător
| dany1219 a răspuns:

Eu it recomand din propia experienta un rotweiller...dar si ciobanescul e bun...acum na.u alegi ce e mai bine si ce iti place.baftawinking

3 răspunsuri:
| AI3x a răspuns:

Da un ciobanesc german este bun din diverse motive este rezistent, inteligent, daca vrei se poate atasa numai de tine si pentru paza il vei invata tu cat de rau sa fie si cand sa atace si cand sa lase musafiri in pacewinking daca te-am ajutat cred ca imi poti da o funda

| hummer24 a răspuns:

Decat sa-ti iei un caine mai bine iti iei un pistol, sigur infractorii cand o sa auda zgomotul pe care-l face Magnum 44 o sa se roage de tine sa-i lasi sa iasa din curte viiwinking

| DanaCristina a răspuns:

Ciobanescul Caucazian e bun pentru paza, se ataseaza de stapan, e inteligent si foarte dragut. E un caine perfect. http://www.google.com/......tp?/search