| Gabitzu246 a întrebat:

Buna!
Deci am o problema foarte grava, ieri dimineata am vazut ca imi lipseste cainele din curte e un ciobanesc carpatin, si nu imi dau seama cum ar fi putut sa fi iesit din curte ca am portile foarte inalte plus ca a fost dresat sa nu iasa din curte, chiar daca intra cineva in curte sa il fure (ceea ce este putin probabil) as fi reusit sa il aud latrand cel putin, nici un vecin nu a vazut sau auzit nimica, este un mister total.Ce credeti ca s-a intamplat cu el? sad

7 răspunsuri:
| frostxtq a răspuns:

Poate a gasit o zona pe langa gardurile din curte care este mai slaba si s-a inghesuit sa iasa. Ori asta, ori l-a furat cineva. Daca dormea de obicei noaptea afara e posibil sa il fi luat cineva, sunt multe posibilitati, ori sa il fi otravit, ori sa il fi adormit sau ademenit cu ceva astfel incat i-a captat interesul atat de tare si nu a mai latrat.

| diabolykull a răspuns:

Daca e mascul poate a simtit femele in calduri si a sarit gardul. Sau probabil "a plecat intr-o expeditie " si se va intoarce in maxim 1 zi sau 2, daca nu se intoarce poti sa mergi la politie sa il caute...
https://www.youtube.com/watch?v=fgdhhRwq3R0

zici ca gardul asta nu e inalt, nu?

| Matrixy a răspuns:

Hotul, care probabil l-a luat i-a dat o bucata de carne sau ceva ca acesta sa nu latre, astfel imblinzindu-l si ti l-a luat.

| Edyss10X a răspuns:

Poate si-a facut un locsor pe sub porti/garduri si cine stie unde a disparut...

| Ganduri123 a răspuns:

E foarteposibil sa fi saat pe undeva pe langa gard... te sfatuiesc sa cauti peste tot pe langa gard! si s-alcauti prin zone de pana la 4 km departare cu o poza si sa intrebi pe oricine iti iese in cale! Ser sa-l gasesti! Succes...

| NebunaTha032 a răspuns:

Am trecut si eu prin asta dar cainele meu a sapat pe sub porti si a iesit.Alteori a intrat in curtea vecinilor.Cel mai bine e sa-l cauti in fiecare zi in cate o locatie.Probabil ca nu latra fiindca e speriat. Dupa ce il vei gasi duceti-va la plimbare macar o data pe zi, jucati-va si mangaie-l cat de mult poti!

| Martina5555 a răspuns:

Cred ca a facut o gaura pe undeva sa iasa, lasa-l sa mai iasa putin la plimbare zic sa nu iti faci prea multe griji mai sunt caini pe lumea asta, eu ti-as sugera sa nu te stresezi o sa apara el odata si odata,,, CAINELE ESTE CEL MAI BUN PRIETEN AL OMULUI'' Fundita? laughing