| TrottiForYouOfSurprise a întrebat:

deci maine ma duc in vizita la o prietena cu tot cu catelusa mea (westie) are 3 luni dar nu stiu stie sa-si faca nevoile intr-un loc si m-ie rusine sa nu -si faca nevoile pe covorul prietenei mele. Ce scuza sa-i zzic? Ca fratele ei mai mic vrea neaparat sa aduc si cainele. Ce ziceti sa o aduc? fundita cel mai lung si ok raspuns iar restul vot

Răspuns Câştigător
| AzZy a răspuns:

Eu zic ca e bine sa o aduci daca fratele ei vrea. Si in legatura cu mizeria, daca il vezi plimbanduse si mirosind pe la colturi si asezandu-se pe vine sau ridicand piciorul pe perete e un semn clar ca vrea la baie si atunci il iei si il duci la o plimbarica pe afara, dar vezi sa nu stai nici prea mult. Daca se intampla sa-si faca nevoile fara ca tu sa-l fi observat spune-i prietenei tale ca vei curata tu imediat (dar chiar asa sa faci) si sa iti ceri scuze. Oricum, nu-ti face griji, totul va fi binewinking Apropo e foarte dragut catelul de la avatar, daca e Westie e super pentru tine.

6 răspunsuri:
| XxDulcikaKrisyxX a răspuns:

Poti sa iizici prieteneste ca micul tau catel are probleme cu nevoile daca va intelege inseamna ca este o prietena intelegatoare daca nu nu are de ce sa iti fie prietena intr-adevar asta pare o problema deoarece unwastie nu se dreseaza usor o si sa ai grija daca vi la prietena ta cel mai bun looc unde il poti tine este afara caini de aceasta rasa sunt foarete energici se urca pe mobil in pat da cu labuta pe tapet pe perete si eu am vrut sa imi iau un catel din asta de la un magazin in galerii si mama cand am ajuns acasa a zias din prima nu m-am interesat de aceasta rasa si nu sunt usor de dresat.Dar daca vea fratele ei sa til aduc pti sa vi pregatita cu o cutie de nisip si cusca de la zoo mania dea lea specila si sa o scoti doar cand e ora de plimbare sper ca tem ajutat destul mult noroc te pooop!

| NitrowsDwt a răspuns:

Pai...poti sa il aduci daca vrei si ii iei un cearsaf pe care se stea si acolo poate sa-si faca si nevoile si se poate juca si fratele ei.

| XFreeX a răspuns:

Ar trebui sa o inveti sa faca afara :la inceput pentru a o invata sa faca afara trebuie sa iesi cat mai des de vreo 5-6 ori pe zi si sa stai macar cate 10 min dar asta nu dureaza multe timp
in 3-4 zile va invata sa mai faca din nevoi afara iar daca mai face in casa trebuie,, certata" pentru a sti ca nu este bine sa faca in casa iar in o saptamana- maxim 2 nu va mai face de loc in casa iar daca nu ai timp de asteptat pana trebuie sa pleci la prietena ta o poti anunta ca daca aduci catelul acesta ar putea face nevoile in casa SPER CA AI INTELES CE AM VRUT SA SPUN big grin

| Kiaseng a răspuns:

Pai, pana maine, incearca sa o inveti sa nu faca pe covor. Poti s-o faci sa faca inainte sau pe drum. Asa se invata cainii. Oricum, daca va face pe covor acolo, cere-i pur si simplu scuze, dar nu prea multe. Nu a fost vina ta, plus ca fratele ei ti-a cerut sa-l aduci. Eu zic sa vorbestii cu parintii si sa nu te descurajezi. Mai bine intreaba daca vine ea la tine. Isi poate aduce si fratele. Ei bine, tu decizi. Sper ca te-am ajutat.

| FitzeRooz a răspuns:

Buna si eu am fost cu cainele meu la o prietena si am povestit si iiam zis daca vrea sa stam avara sa povestim etc

| Sebix a răspuns:

Scuza este : Imi pare rau dar acest caine se dreseaja cam greu...