| Dannyellaa a întrebat:

deci eu am fost cu un baiat cam 6 luni si acum ne.am despartit din cauza unei fete care s. a bagat intre noi straight face. Acum el este cu cea mai buna prietena a mea sigh si...nu stiu ce sa. i spun prietenei mele sa ca se desparta de el thinking pentru ca am aflat ca el inca mai vrea sa stea cu mine happy. Va rog spuneti. mi ce sa. i spun prietenei mele... FUNDA si la restul vot big grin

Răspuns Câştigător
| adriana543768654567895334 a răspuns:

Acea fata care ti-a furat iubitul si care o numesti tu "cea mai buna prietena" de fapt ea nu iti este prietena. dimpotriva o prietena buna nu s-ar baga intre tine mai ales daca era cea mai buna prietena a ta [ dar vad ca ea nu te considera nici pe departe ] si iubitul tau. la care din spusele tale inca mai tii la el. Si ma gandesc ca prietena ta stia ca inca tii la el. deci nu ti l-ar fi luat. este o mare nesimtita. spune-i asta pe fata. daca nu reactioneaza in timp, as zice sa nu o mai consideri prietena buna. sper sa accepti ca nu exista prieteni adevarati.
Sau poti sa te combini si tu cu un baiat de care ii place ei. o sa incerce sa te desparta si de ala. si apoi tu te duci la fostul si te impaci. :*:*:* papa pup

7 răspunsuri:
| Dizzydizz a răspuns:

Pur si simplu ca daca iti e pr adev se va da la o parte pentru ca u inca il placi.
Daca se da,atunci e ok,daca nu lupti cu propriele tale arme, indif de prietenia dintre tine si ea
p.s conteaza mult sa stii dinainte daca baiatu ala te place pe tine mai mult, apoi sa nu pici prost.

| scump3tea a răspuns:

Pai,eu cred ca ar trebui sa nu le dai atentie, Nu ai auzit ca indiferenta doare intotdeauna? Lasa-i pe ei sa se desparta dupa vointa lor.Ca daca ii vei desparti ei pina la urma tot impreuna vor fi, daca se iubesc.Nu totul depinde de tine si de ei doi.Dar daca il iubesti cu adevarat aratai.Nu prin despartirea lor dar prin indiferenta

| Ririru a răspuns:

E total o PORCARIE ce zici tu aici.
Adica, aia se baga intre voi ( daca nu e ea, tot cazul asta e ), va desparte, el se combina cu prietena ta cea mai buna, vrea inca sa mai fie cu tine, dar e cu aia. Nu stii cum sa-i desparti.
Cum iti suna asta?
Imi suna FARA ROST.

Prietena, nu trebuie nici sa o saluti, ca nu e prietena. Ala, lasa-l. Nu`l mai cauta, nu`ti mai pasa! De ce`l vrei inapoi? Sau intrebarea e, cum vrei sa-l ai inapoi cand a fost cu cea mai buna prietena a ta? Asta nu e iubire, e bataie de joc.

Răspuns utilizator avertizat
| sonia7026 a răspuns:

Sa nu-i spui nimic...sa renunti la amandoi. Daca el te vrea pe tine, va renunta singur la ea. Oricum, nu te merita niciunul

| Chocolatte_8068 a răspuns:

Aia nu e prietena, pentru ca stia ca tu ai fost cu el si mai tii la elstraight face.
Poate a facut`o fara sa vrea.
Poate el a mintito cu ceva si ea s-a indragostit de el fara sa iti dea seama cu voi 2 inca va mai iubitihappy

| romy_3180 a răspuns:

Daca iti este prietena adevarata nu ar trebui sa ii ceri sa se desparta de el, ar trebui sa se desparta ea de el din proprie initiativa, deoarece stie ca ai fost cu el 6 luni.