| Veroniquest a întrebat:

Am auzit faza asta de la prietena mea:Mi-a spus ca stie o fata care e impreuna cu iubitul ei(nu al prietenei mele) de 7 luni si nu s-au sarutat niciodata, adevarul e ca ei se intalnesc numai in vacante sau weekend-uri(bunicii lor stau in acelasi cartier) fiind la scoli diferite... fata ar vrea sarut dar nu vrea ea sa faca pasul... ce ziceti, care ar fi solutia ma intreaba prietena mea?thinking

1 răspuns:
| metallica666 a răspuns:

Complicat! de obicei baiatul face primul acest pas( nu zic, sunt si exceptii), insa, daca timp de 7 luni acest lucru nu s-a intimplat sunt mai multe variante:
1.nu stie sa se sarute si ii este jena sa recunoasca acest lucru, dar totodata nu vrea sa-si dezamageasca prietena.
2.este foarte timid, isi doreste acest lucru, dar nu stie cum sa o faca.
3.este un ratat!(fara suparare)
Solutia urmatoarea: ori las-sa faca ea primul pas(nu e chiar atat de greu big grin), ori sa-l trimita naibii si sa-si gaseasca al prieten, care ar face-o din prima(am in vedere de sarut big grin)