| TommyVercetti a întrebat:

Buna din nou TPU! Mai demult am achizitionat un hamster,, pitic". Cand l-am dus acasa era foarte speriat.Acum,dupa vreo 3 luni, tot asa este. Ce as putea face sa-l linistesc?

3 răspunsuri:
| CioCĂlătiCăăă a răspuns:

Buna!
Am si eu un hamster si stiu ce-ti spun!
Hamsterul tau e foarte speriat.De cine?
Chiar de tine!
Iata cateva idei care poate o sa-l mai linisteasca:
1. Pune in palma ta niste "bunatati"(o stafida, o bucatica de mar/morcov, o seminta etc.) si dai-o(lasa-l pe el sa vina si sa ti-o ia din palma).
2.Cand e treaza si te vede, pune mana pe langa cusca.Lasa-l sa vina la ea si sa ti-o miroase.
Iti urez mult succes!

| TommyVercetti explică (pentru CioCĂlătiCăăă):

Va multumesc foarte mult pentru atentie...dar uitati...au mai trecut 2 luni si totul a fost i zadar! cred ca voi vinde hamsterulbig grin

| fratiikaramazov a răspuns:

Am avut si eu mai de mult un porcusor de guineea si cand am venit cu el acasa prima oara era tare speriat, dar s-a acomodat pana la urma. Incearca sa vorbesti mult cu el, sa stai in preajma lui cat mai mult, eventual poti sa-i dai drumul din cusca intr-un spatiu din care sa nu fuga ca sa vada ca nu e nici un pericol. Si mai cauta pe net despre conditiile in care se tin hamsterii, poate gresesti cu ceva si nu-i oferi tot ce ii trebuie happy