| MineIsLikeABridge a întrebat:

dintre rasele cane corso http://www.cateidecalitate.ro/poze/1r_4bb305885aa68.jpg

si dogo canario (presa canario) http://www.imperecheri.ro/......anario.jpg

Care ar fi cainele pe care l-ati alege si care este rasa de caini pe care o preferati voi, asa dintre toate.

Răspuns Câştigător
| CrazyName a răspuns:

Prefer Cane Corso. Este un site cu caini: Caine virtual. Acolo, la caine nou, vei gasi mai multe rase de caini si imagini. Poate gasesti ceva care sa iti placa mai mult sau poate ceva intre cele doua.

| MineIsLikeABridge explică (pentru CrazyName):

Pai da, vad ca cei care mi-au mai raspuns au facut alegere dupa culoare... care difera totusi, ca nu poti spune ca toti presa canario sun ca acela sau toti cane corso sunt ca acela. Eu ca si caine vreau cam un caine de lupta, nu ca as merge la lupte cu el, dar sa aiba puterea sa se apare si sa ma apere cand merg undeva + ca cane corso, de cand am vazut rasa parca m-am intepenit cu ea in minte, dar cum diferentele dintre dogo canario si cane corso sunt mici, este un pic de asa de sentimentul acela sa nu fac o alegere gresit ca as vrea si sa imi deschid o canisa in timp si sa vand caini, caini care sa fie impunatori si puternici, dar nu prea stiu sa aleg dupa gustul meu...winking

| CrazyName a răspuns (pentru MineIsLikeABridge):

Ai putea sa cauti cei doi caini in magazine si sa alegi dupa temperament.

5 răspunsuri:
| cateluuus a răspuns:

Dogo Canario. Zici ca-i tigru! Rasa mea preferata e English Cocker Spaniel.

| paul55 a răspuns:

Cu siguranta Dogo Canario caci e fffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffoarte frumos.

| BømbøniikáDøLLcee a răspuns:

Eu l-as alege pe Dogo Canario.Este un caine loial,are o blana frumoasa si ''magica''.De ce nu as alege prima varianta?
In primul rand,nu-mi prea plac culorile (alb si negru) cum sunt pe blana (nu te supara, dar parca nu e caine, e altceva)
Iti sugerez, fara indoiala, a doua varianta.(Sincer, rasa mea preferata e Bichonul Frize)