| coxx a întrebat:

este obligatoriu cateilor din rasa pincher pitic sa li se taie coada? adica ar putea fi descalificati la un concurs

5 răspunsuri:
| carpediem a răspuns:

Ce usor e pentru voi sa luati premii pe carca si suferinta animalelor. Si tot chinul lor pentru un snobism uman care e nimic de fapt. Daca l-ar descalifica ca nu i-ai cupat un picior, i l-ai taia? Si va mai numiti "iubitori" de animale.

| Konata a răspuns:

Buna, nu cred ca pentru un banal concurs trebuie sa se taie o coada la un biet animal. Mi-se pare o prostie si o cruzime. Nu stiu daca este obligatoriu, dar daca ar fi, eu nu a-si participa. happy
Eu mi-am axprimat opinia. O seara buna.

| coxx explică:

Ca o mica paranteza. coada se teie cand sunt mici deci nu prea simt durerea la cateva zile de la nastere

| carpediem a răspuns (pentru coxx):

Serios? Nu prea simte? Ia calca-l tu pe coada la cateva zile cand "nu prea" simnte, ce zici scheauna de durere sau nu? Darmite sa i-o tai! Acum sa nu mi-o zici pe aia cu anesteziatu'!

| Izzucutzza2001 a răspuns:

NU este obligatoriu! Nu iti face grizi nu te va descalifica! Funda laughing)?