| coxx a întrebat:

Vreau sa va pun o intrebare mai ciudata nu radeti. daca femela este metis pincher pitic si tatal rasa pur atunci cum vor iesi pui...?

Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Păi îți recomand să spui adevarul celor cărora le vinzi catelușii. Automat dacă mama nu e pedigree (rasă pură, necorcită), ci numai tatăl, puii nu mai sunt rasă pură 100%, ci corcitură (metis). Eu am văzut pui de caței care semănau cu bunicii, nu cu părintii. Intelegi? De exemplu, din doi pudeli albi (femela si mascul) au rezultat sase pui (doi albi, restul negri), asta pentru ca părintii unuia dintre ei... avea blănița neagră.

5 răspunsuri:
| coxx explică:

Ea este metis de pincher are ceva

| coxx explică:

Deci eu cand ii vand ce sa le spun ca este metis nu mi se pare corect din cate stiu metis este o incrucisare intre doua rase diferite. ei au fost amandoi pincher doar mama metis de pincher. te rog sfatuieste-ma ce sa fac ca vad ca sti mai multe pe aici

| coxx explică (pentru floresdemayo):

Multumesc mult. esti super

| floresdemayo a răspuns (pentru coxx):

Și tu wave!

| floresdemayo a răspuns (pentru coxx):

Păi îți recomand să spui adevarul celor cărora le vinzi catelușii. Automat dacă mama nu e pedigree (rasă pură, necorcită), ci numai tatăl, puii nu mai sunt rasă pură 100%, ci corcitură (metis). Eu am văzut pui de caței care semănau cu bunicii, nu cu părintii. Intelegi? De exemplu, din doi pudeli albi (femela si mascul) au rezultat sase pui (doi albi, restul negri), asta pentru ca părintii unuia dintre ei... avea blănița neagră.

| AnnieG a răspuns:

Vor fi metisi.