| coxx a întrebat:

BUNA! am o catelusa pincher pitic care trebuie sa nasca si nu stiu cum sa o pregatesc sau ce trebuie sa fac dupa ce naste cum o trebuie sa ii ingrijesc VA ROG AJUTATI.MA SI AM AUZIT CA LA ACEASTA RASA ESTE OBLIGATORIU SA I SE TAIE CODITA

2 răspunsuri:
| DianaIsHere123 a răspuns:

Woow.unde ai auzit chestia cu TAIATUL COZII? straight face vrei sa chinui animalul?

| XxDream a răspuns:

Nu face prostia să tai coada. De ce să maltratezi animalul? După ce naște acordăi mai multă atenție joacă-te cu puiuți. Spal-o. Cam ce faci de obicei. Nimic nou. Ca să nască făi un pătuț moale și pune-o acolo. O să vezi c-o să fie fain.DAR să nu-ți cumperi un câine cât timp femela are puiul mic. Deoarece o să.l bată și o să fie geloasă. Poate să nu mai mănâne și să nu te poți bucura de ea. Pupici :*.