| leraleraleraleralera a întrebat:

eu foarte mult iubesc animalele si as vrea sa adopt un catelus de rasa dar sa nu fie scump, ori primesc in dar

9 răspunsuri:
| LaLaura a răspuns:

Daca ii iubesti cum pretinzi, nu cauti o rasa anume, ci iubesti cainele nu rasa.
Daca vrei sa adopti, gasesti o groaza pe strada sau in adaposturi, si te vor iubi neconditionat, chiar daca nu esti de o anumita nationalitate.

| FABULOSUL6000 a răspuns:

Daca vrei sa adopti si le iubesti asa cum spui, adopta unul de pe strada, un pui, sau de la adapostul de caini.Mor pe voi,, iubitorii de animale,, care vreti de rasa dar vai,, noi salvam animalele,,.Nu salvezi NIMIC.Care e diferenta intre cainele de rasa si cel de pe strada? Pai iti spun eu,creierul celui care il ia acasa! Aaa da,inca o chestie, animalele care sunt rasa pura au o predispozitie mult mai mare la boli si diverse probleme de piele, oase, intestinale, inima...etc,in functie de talie! Asta se datoreaza sangelui pur, lipsit de genele rezistente la aceste boli pe care le au caini vagabonzi, care isi incruciseaza genele cu alte rase si astfel capata imunitate! Dar....multa bafta!

| leraleraleraleralera explică (pentru FABULOSUL6000):

Da nu am nimic in potriva de a adopta un catelus de pe strada sau din alta parte, dar eu vreau un ciine de vinatoare

| Hitback a răspuns:

Eu cred ca foarte mult nu iti place limba romana. Dai pe oleics sau tocmai.

| missoriginalitate a răspuns:

Vrei sa faci sex cu catelul de ai pus intrebarea la categoria asta?

| leraleraleraleralera explică (pentru missoriginalitate):

Nu o faceti pe prostul

| missoriginalitate a răspuns (pentru leraleraleraleralera):

Macar acuma nu mai este intrebarea la categoria "dragoste si sex". laughing PS grele este românele

| Bogdan6969 a răspuns:

Zoofilie scrie pe tine laughing))

| PkMc a răspuns:

Cred ca ai gresit categoria... daca vrei un caine gasesti pe OLX... cred