| missunderstoodx a întrebat:

Eu locuiesc la bloc si am un motan si atunci cand l-am luat eram mica si nu stiam sa ma comport cu el iar acum nu suntem foarte apropiati, dar sta sa il mangai si asa. Parintii mei nu prea mai vor o pisica (mai ales mama) si un coleg are 3 pisici si imi va da si mie marti o fetita ptc i-am cerut si o sa le spun alor mei abia cand o sa vin acasa cu ea (duminica plecam la tara pana luni) si pot fi responsabila. Chiar daca ei nu cred asta. Cum le demonstrez asta?

Răspuns Câştigător
| Vanessa05 a răspuns:

Pai pur si simplu te ocupi in permanenta de pisica, ii cumperi mancare si ce altceva mai trebuie din banii tai la inceput daca poti. Stiu situatia asta si e destul de nasol cu parintii, dar din moment ce au acceptat primul motan va fi ok. Ai grija cu cele doua pisici. Eu am o pisica si mi-am mai luat una insa dupa foarte mult timp cele doua nu se intelegeau absolut deloc deci a luat o prietena pisica noua... Bafta?