| Pyskiss a întrebat:

Hey TPU!``Sa incep povestea``Am 16 ani iar prietena mea are 14.Sunt impreuna cu ea de 5 luni.Chiar pe data de 14 Februarie(de Valentine`s Day)Am implinit 5 luni de cand sunt cu ea.Acum 4 luni am discutat cu parintii ei in legatura cu relatia.``Zicandu`mi ca ea este prea mica pentru baieti, are de invatat, etc.``Prietena mea a fost de acord sa ne despartim. nu i-am zis nimic. nu am avut ce comenta.Caci doar e viata ei.Chiar daca eu nu vroiam sa ma despart de ea. Dar asa a fost.ne-am despartit. apoi vorbeam ca si intre amici.,, Stiu ca am vazut o convorbire de pe mess cum a vorbit ea cu un baiat mai mare ca si mine cu 2 ani.Eu il cunosc pe acel baiat,, mai exact il detest". Acolo in convorbire am vazut ca ii punea semne de imbratisare, sarut, inimioare etc.Si discutau pe ceva tema. ca ea a primit un mesaj de la el ceva de genu,, te pup sa ia grija de tine, noapte buna, de la X"Ea ia cerut webul in convorbire. si vorbea exact cum vorbea si cand era cu mine.Infine n-am bagat de seama am zis ca asta e. Poate a vrut sa scape de mine sa fie cu ala.Chiar daca eram suparat nu aveam ce comenta.Bine recunosc ca eu eram si foarte gelos.Toti prietenii si prietenele ei spun ca ea il uraste pe baiatul ala pe care il detest si eu.Si am ovbservat si cand ne intalneam mai multi ca acel baiat se dadea si la verisoarele ei si la mai multe, si a mai fost cu fete si chestii. nu cred ca ar vrea sa fie prietena mea cu el. dupa ce a umblat cu atatea si chestii.Si apoi in data de 13 februarie am avut cea mai,, groaznica" zii din viata mea. mi-a fost rau am luat 2 de 2 si un 3 la mate fizica chimie.Am mers la cabinet, si mi-au zis ca am rubeola sa plec acasa.Si am plecat acasa.Pe la ora 3:30 intra prietena mea pe mess. bine inca eram amici.Si face cattre mine,, stii ce e maine nu?" eu faceam pe prostul. nu ce e? ea: pai cum nu stii? eu: pai nu stiu? ea: nu vrei sa ne intalnim maine seara peafara la o plimbare. eu nu stiam ce sa ii raspund.Ca stiam ca aveam rubeola si nu vroiam sa se intample ceva si totusi. era (valentine`s day). eu i-am raspuns repede.: ok ne intalnim la 7 seara.Pe marti n-am mai fost la liceu.Am plecat sai cumpar cadou cu un prieten.De dim. de la 11 pana la ora 3. am umblat dupa ceva frumos. Ajuns acasa.Mama zice ca nu am rubeola ci am avut doar o febra simpla. Dupa imi zice ca doctorita mi-a facut motivare pe toata saptamana.(n-am mai fost la liceu) dupa imi zice ca vine soramea din italia, pe care nu am vazut-o de 2 ani. Spre seara plec sa ma intalnesc cu ea.(prietena mea)ajung acolo si statea mcu trandafirul la spate, iar cadoul era dupa o piatra mai mare.vine ea. (ma saluta). la care eu : Iti place parfumul meu. ma miroase si zice da.Scot trandafirul de la spate dar asta iti place cum miroase. In momentul ala m-a luat in brate si m-a sarutat. cred ca vroia pe obraz dar m-a sarutat pe gura. apoi i-am aratat si cadoul ma imbratisat iar de fericire si m-a sarutat pe obraz.La care face catre mine: scuze sincera sa fiu nu ma stiut ca e (valentine`s day) eu team chemat ca azi se implineste 5 luni de cand suntem impreuna. Dupa face catre mine.Auzi mama mea tea invitat la noi acasa.Eu am ramas socat. fiindca acum 1 luna ma vb cu mama ei si a zis ca nu o mai lasa sa vb cu mine sau sa mai fie cu mine. cobor cu ea pe drum in jos in intuneric. si zice ca vrea sa-mi zica cv. Toata a rosit si a zis ca s-a gandit si ca vrea sa fie cu mine.si m-a sarutat mai romantic.eu tot socat. Ajung acasa la ea.In camera ei. mama ei navea nicio treaba la scos pe fratele ei mic de acolo si nea inchis in camera.Si am inceput sa vorbim. Dupa am plecat acasa am luat autobuzul si am dat si de sora mea. Deci pot sa zic ca luni(13 februarie) cea mai naspa zii din viata mea marti (14 februarie) cea mai frumoasa zii. Dar totusi cum de sa razgandit sa fie cu mine cand stia ca mama ei nu era de acord.Si cum de mai invitat mama ei la ea acasa si ne-a lasat singuri in camera ceea ce na facut niciodata.si acum stie ca is cu ea si nu zice nimic.ba chiar ii place de mine din cate am auzit.cum ma comport ca is de treaba si chestii.Cum de sa intors asa brusc.cand o luna am vorbit cu ea ca intre amici. Funda:* sper sa va placa povestioaralaughing

Răspuns Câştigător
| Barblaster a răspuns:

Omule foloseste si tu paragrafestraight face.Mai dai un enter dupa niste fraze. Tare povestea, cre'ca ai o viata frumoasa acu huh?

Din experienta mea, mamele acepta prietenii ficelor lor din urmatoarele cauze:
-fata devine suparata si ia o atitudine deranjanta fata de mama ei
-mama isi da seama singura ca a "frant" inima fragila a ficei ei
-mamei ii e frica ca fica sa nu devina lezbiana laughing

Sper ca la tine sa fie una din primele doua.Lumea se schimba repede, din cauza circumstantelor si a nevoilor.

| Pyskiss explică (pentru Barblaster):

Am vrut sa scriu un romanphbbbbt ce.laughingmersi oricum cel mai bun raspunsbig grin

| Barblaster a răspuns (pentru Pyskiss):

Mersi, da tine cont ceam zis de paragrafe big grin

18 răspunsuri:
| Ramo80 a răspuns:

F frumoasa povestioara! happy Sper sa fiti fericiti si sa nu mai treci prin momente triste! Mult noroc in dragoste!

| Pyskiss explică (pentru Ramo80):

Ms mult! Asemenea:*

| Amelya02 a răspuns:

Nu`mi vine sa cred cat am citit
totusi, habar nu am ce sa-ti spun.
straight face

| Pyskiss explică (pentru Amelya02):

Oo:devil) macar ma pricep la romane nu?:devil)

| 211wasgnij a răspuns:

Urmareste acest videoclip si poate in acesta iti vei recunoaste iubita: http://www.youtube.com/watch?v=GsjgSxyvwrg.

| Pyskiss explică (pentru 211wasgnij):

Tare astalaughing)Ma nu se stielaughing poate chiar are dreptate video`ul asta:XlaughingDar totusi happy nu are legatura chiar la toatehappy!happy

| amoramor a răspuns:

Foarte interesanta povestioara ta. Cat despre mama ei si faptul ca s-a razgandit, poate la insistentele fetei s-a mai induiosat si s-a hotarat sa iti acorde o sansa. Ar fi bine sa profiti la maxim de ea. Succes!

| mihamihaela1234 a răspuns:

Asa siiiiiiii? FUNDA pentru ce? Eu nu vad niciun semn de intrebare worried
Oricum, frumoasa povestioara, esti tare ce mai.

| Pyskiss explică (pentru mihamihaela1234):

Mareste`ti ochiul din pozalaughing Citeste ultimele7-8 randurihappy Ca acolo is confuzbig grin daca vrei funda!:*

| alexro93 a răspuns:

Hmm.interesant.e bine totusi ca acum esti fericit! si eu am patit o chestie de genu.maicasa ii zicea k sunt vagabont k nu st de ea ca nu stiu...ba chair am fost la ea acasa si m-a interogat mai raw ca la politielaughing apoi dupa cateva luni am aflat ca mai mereu intreba de mine si k de fiecare data ii parea raw cand ne certam...asta e a fost.kndvawinking

| Selenamontoya a răspuns:

Buna,știu ca povestea ăsta e scrisa în 2012 dar chiar sunt curioasa ce s-a întâmplat după 7 ani de atunci..Cum e viața ta acum? mai ești cu acea fata? Probabil ai o familie și nici măcar nu mai ai cont pe TPU

| robisson6070 a răspuns:

Daca fata o zis sa va intalniti, si tot ea o vrut sa fie din nou cu tine, inseamna ca tine la tine :d Sa ai grija de ea
Apropo nu ti-o fost lene sa scrii atat? {ai putea scrie si o carte daca tot ai inceput laughing) ]

| Pyskiss explică (pentru robisson6070):

Eh.Imi place sa scriu:Xlaughing da mno poate o sa scriu ceva carte de dragoste:Xlaughing

| Feffe a răspuns:

Woow.m.ai lasat cu gura cascata.imi place ai cea mai interesanta poveste pe care am auzit.o in viata meah... iubitiva mult!

| Radux15 a răspuns:

Foarte frumoasa povestea... pacat ca iubirea da cu tine cand te astepti mai putin. Totusi iubirea inseamna fericire, dar totodata se poate transforma si in cosmar... ai grija!