| cerasela25 a întrebat:

numele meu este cerasela si am o problema foarte penetranta.aceasta problema ma roade de ceva timp si nu am cu cine sa vorbesc.problema se asterne in urmatorul fel: parintii mei sunt niste tirani care absorb toata viata din mine ca niste absorbante ce sunt.de cand eram mica si-au manifestat dorinta de a pune stapanire pe mine si de a ma manipula dupa bunul lor plac.nu am putut sa ma devolt in mod normal deoarece tot timpul eram fortata sa aleg ce li se parea lor ca e mai bine pentru mine.niciodata nu am avut ceva al meu, ceva ce sa fi ales eu pentru ca mi-ar fi placut.asta pana acum 4 ani cand in viata mea a aparut Naan.era ca o gura de apa de izvor, proaspat si racoritor ca briza si in acelasi timp puternic si ocrotitor.eram intr-un supermarket si stateam sa pun toate produsele pe banda sa le platesc si apoi sa ma duc acasa sa imi continui viata plictisitoare. dupa ce doamna carea era inaintea mea si-a platit produsele am urmat eu.nu stiu cum s-a facut ca in momentul acela am scapat laptele si am facut acolo numai lapte.in spatele meu era el, barbatul surprinzator pe care nu il observasem.eu incepusem sa plang deoarece stiam ca nu pot sa ma duc acasa fara lapte. el m-a luat de mana si mi-a spus sa nu imi fac probleme ca stie el de unde pot sa iau lapte si mai ieftin si mai bun. s-a oferit sa ma ajute si cu tot ce cumparasem si dupa ce m-a ajutat cu toate aceste lucruri i-am multumit frumos si m-am intors sa plec. el m-a rugat sa mai raman cu el inca putin spunandu-mi ca vrea sa mai vorbim si i-am spus ca nu pot.eram fascinata de el si simteam cum imi batea inima, dar eram contienta si de faptul ca nu se putea intampla nimic intre noi. dupa multe insistente l-am lasat sa ma conduca pana la coltul blocului unde locuiam.de acolo totul a mers bine.ne vedeam in fiecare zi cand eu gaseam cate un motiv sa ies si sa il vad macar pentru jumatate de ora si asa a trecut un an.de revelion le-am spus alor mei ca as vrea sa ma duc cu niste prieteni sa petrecem si eu credeam ca se petrecea o minune deoarece m-au lasat sa merg.cat de tare m-am inselat! m-am dus de revelion la Naan si cand mi-a deschis usa am putut sa vad ca era foarte mahnit.parintii mei fusesera la el si l-au rugat sa ma lase in pace pentru ca nu e pentru mine. ei credeau ca iubitul meu era un sarantoc mulatru si nu il acceptau din cauza aceasta.eu i-am spus ca il iubesc si ca trebuie sa facem ceva sa ii punem la punct pe parintii mei.nici nu stiam ca surpriza cea mare era pe drum.hotarasem sa ne mutam impreuna in apartamentul lui, iar parintii mei incercau sa ne puna piedici la tot pasul. dupa ce am reusit sa ne mutam impreuna a venit si vestea cea mare: eram insarcinata! Naan era in culmea fericirii iar parintii mei au venit in vizita imediat ce au aflat.pareau schimbati si parca chiar regretau tot ce mi-au facut.cred ca era doar o iluzie creata in mintea mea deoarece credeam ca oamenii se pot schimba. dupa ce l-am nascut pe Darius, mama venea zilnic sa ne viziteze si ne aducea fel si fel de mancaruri si ii cumpara jucarii lui Darius.intr-o zi a trebuit sa plecam de acasa la nunta unor prieteni de familie si cum nu aveam bona mama s-a oferit sa stea cu copilul. a fost cea mai mare greseala pe care am facut-o.am lasat o fiinta atat de nebuna sa stea cu el.cand am ajuns acasa ambulanta era deja in fata blocului si nu stiam ce se intampla. mi-a spus ca a vrut sa il scoata putin afara si a cazut. Darius a murit la scurt timp dupa ce a fost dus la spital.cateva zile mai tarziu o vecina imi spusese ca auzise tipete la mine in casa si ca atunci cand s-a dus la usa a auzit ca tipa la Darius si ca s-a auzit un zgomot ca si cand l-ar fi lovit. dupa cateva luni mi-a spus mama in fata ca l-a lovit si ca ea a fost cauza mortii lui.nici nu stiu cum am reusit sa plec fara sa o omor.pentru ca asta merita.acum eu si Naan suntem despartiti.cum sa trec peste tot? cu m sa imi recuperez relatia cu iubitul meu? cum sa fac sa nu mai dau vina pe mine? cum?

Răspuns Câştigător
| deviant18 a răspuns:

Trebuie sa tragi aer in piept si sa te gandesti la viitor si la faptul ca o sa fie ok orice s'ar intampla. trecutul e trecut si trebuie sa il lasi in spate. eventual interneaza'te intr'un sanatoriu ca sa te ajute sa treci mai departe. sau poti apela la un psiholog, cevabig grin

22 răspunsuri:
| gigiro a răspuns:

Pai, de ce nu mai esti cu Naan? Din cauza copilului? Aveti toata viata inainte sa mai faceti copii! Si spui de o palma data copilului, si el a murit cazand? E ceva necurat la mijloc.Consider ca nu e durere mai mare pe pamant, ca aceea in care parintii isi ingroapa copiii.Este peste puterile mele de intelegere. Daca mama ta a avut curajul sa-ti spuna ca i-a dat o palma lui Darius, ai toate motivele s-o dai in judecata.Trebuie sa plateasca pentru asta, si pentru ce ti-a facut de-a lungul vietii-nu o lasa nepedepsita.Naan va afla ca ai facut lumina in cazul lui Darius si se va intoarce la tine.Momentan,te considera slaba, dependenta inca de parinti, lasa si te mai acuza ca l-ai uitat pe Darius, ca nu faci nimic pentru el. El este la fel de traumatizat ca si tine, sa stii.Bafta!

| TąNyą a răspuns:

Să-mi trag palme dacă ştiu ce să-ti spun eu zic să vorbeşti cu el. să-i spui ce s-a întâmplat şi impreună să vă duceţi la poliţie. mama ta nu e sănătoasă la cap poate chiar reuşeşti să o bagi la nebuni O_O.

Doamne sad îmi pare rău că ţi s-a întâmplat aşa.

Sper că te-am ajutat cât de cât.

FantaSZy.

| Stefania a răspuns:

Buna!

Doamnecrying ma simt groazic de cand am citit aceasta intrebaresad. Saracutul copilcrying a murit din cauza acestei femeie eu in locul tau as face o declaratie la politie. Inca nu e tarziu! I-ati viata in mainile tale! Du-te la biserica si roagata! Du-te in fiecare duminicasad! Dumnezeu te va ajuta! Cu siguranta este ceva de s-a intamplat astasad, poate te-a blastamat mama ta si tatal tau si de asta nu ai o viata linistita sad. Du-te la un psiholog, altfel nu vei trece peste toate astea si cu parintii tai trebuie sarezolvi ceva. Fa o declaratie! Chiar maine! INCA NU E "TARZIU".

Sa o bata Dumnezeu numa asa cum merita! Nici mai putin nici mai mult! Lasa ca Domnul are pentru fiecare portia lui!

Numai bine!

| Stefania a răspuns:

Cerasela, nu ti-ai pus nici o data intrebarea ca probabil parintii tai te-au adoptat?

| andreea_9470 a răspuns:

Extraordinarstraight face. credeam ca doar in filme se pot intampla astfel de lucruri...doamne, mama ta nu are suflet.in locul tau as face o plangere la politie.nu lasa ca moartea copilului tau sa ramana nepedepsita! si nu e vina ta ce s-a intamplat... e vina scorpiei aleia. imi pare rau

| Ioana2518 a răspuns:

Mama ta? Femeia aia nici nu se poate numii mama. Omoar-o si tu pe ea asa cum si ea ti-a omorat tie pruncul.

| mihai_2762 a răspuns:

Nu mai da vina pe tine pentru ca nu ai nici o vina, nu ai avut de unde sa stii ca asa se va intampla pur si simplu nu aveai. dar pana la urma toata lumea iti va spune ca nu a fost vina ta pentru ca nu aveai de unde stii ca asa se va intampla, dar tu vei crede ceea ce vrei. daca nu ai vointa sa nu mai crezi asta nu vei mai da vina pe tine. acum nu mai ai ce face nenorocirea s-a intamplat si nu zic asta din rautate ci din pur adevar sa stii ca imi pare foarte rau pentru copilasul tau crede-ma ca dupa ce am citit nu mai aveam mult si imi dadeau lacrimile cum probabil tiu dat si tie cand ai scris acest articol si sa stii ca nu sunt un pustan am 20 si pana acum am vazut si parti frumoase si urate din viata. prioritatea ta acum ar fi dupa mine sa te impaci cu iubitul tau. incearca sa dai de el si incearca sa te intalnesti cu el si spune-i ca nu esti tu de vina cu nimic pentru acea nenorocire. pun pariu ca inca te mai iubeste si nu zic asta doar ca sa te simti bine chiar cred asta. incearca sa porti o discutie civilizata si fara certuri cu iubitul tau si ai sa vezi ca totu va fi bine.

este o vorba din batrani: speranta moare ultima, si sa stii ca este foarte adevarata, nu te da batuta tocmai acum pentru ca meriti mai mult decat atat. din articolul tau reiese ca esti o femeie puternica si ca ai vrut ceva de la viata si eu cred ca inca mai vrei. daca iti doresti cu adevarat vei reusi crede-ma ca nu vorbesc prostii.

hai fruntea sus si curaj pentru ca eu cred ca tu vrei ceva si pot sa iti spun doar atat. doreste-ti-l cu adevarat si-l vei avea.

inca odata imi pare foarte foarte rau pentru nenorocirea prin care ai trecut si imi pare foarte foarte rau pentru baietelul tau. condoleante!

| KeepCalm a răspuns:

Imi pare rau ca viata pe care ai dus`o pana acum nu te-a condus spre un drum cu final fericit dar speranta nu poate muri cand sti ca esti tanara. Tot ce s-a inamplat ia-o ca pe o lectie. Ridica fruntea sus si mergi mai departe. Cineva are nevoie de tine. Sunt sigura ca vei avea parte de fericire in viitor. Toate cele bunehappy

| pacalici a răspuns:

Asta e ceva aiurea si nu am mai auzit asa ceva dar zau...nus.

| lore23 a răspuns:

O poveste de viata cu adevarat cutremuratoarestraight facecred ca cel mai bine ar fi sa apelezi la un psiholog.Condoleante.

| Dydy_7659 a răspuns:

Waw deci am ramas fara cuvinte sincer sunt blocata. Scuze dar cred ca ai tai sunt cu capul cum sa isi omoare propiul nepot. Sincer mama ta ar merita sa faca puscarie pe viata. Ma repet sunt blocata socata ns nici ce sfaturi sa iti dau sad mergi la niste sedinte de terapie, consliere ns exact. Imp e sa intelegi ca nu a fost vina ta si sa incerci sa iei totul de la zero. Iti urez tot binele din lume si sa treci peste perioda asta urata din viata ta. te pup

| FataTPUpunctRo a răspuns:

crying saraca de tine...doamne nici nu pot sa ii imaginez prin ce-ai trecut Scuze imi pare foarte raw. dar chiar nu stiu cu ce te po ajuta eu crying((((((((((

| BoObLe a răspuns:

Foarte tragica povestea tasad
cred ca e cumplit sa treci prin asa ceva
iar Naan daca te iubeste
mai devreme` sau mai tarziu
o sa va impacati:X

esti constienta ca si el trece printr`o situatie groaznicasad

imi pare rau pentru bebecrying
condoleantzesad

Succesc in viitor!:*

| Georgiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii a răspuns:

Doamnecrying. am 13 ani dar imi vine sa plangsadcum poate sa faca o mama asa ceva? adica mamy meah plange de fiecare data cand se cearta cu tati si se ajunge la multe altecele. tipa de o aud vecinii ca ea nici moarta nu isi lasa copii[pe mine si sora meah] si mama ta isi omoara nepotu' si fiica [ pentru ca pshik si uh esti moarta ]? ti-a luat cel mai frumos dar al tau: pe Dariusstraight face...Iti este mama dar bag-o la nebuni sau la puscarie ca altceva nu meritastraight facesi daca tatal tau a fost cu ea baga-l si pe elstraight facesa putrezeask acolo! ca altceva nu merita! cum sa recunosti cu stupoare ca ti-ai omorat nepotu'? si app ce varsta avea Darius si dc te-ai desp de Naan?straight facetot din cauza scorpiei? Stiu ca doare pentru ca e mama ta insa ea nu e femeie e Diavolul in persoana. Du-te pe la psihologi si daca e nevoie si la psihiatru pentru ca asta e o trauma cumplitastraight face!

| pantzy a răspuns:

In primul rand nu m-ai da vina pe tine.normal ca mama si bunica trebuia sa-ti fie aproape dupa ce ai nascut. e vina mamei tale cu suflet negru, nu stiu cum as fii reactionat si eu daca as fi fost in locul tau.rupe orice legatura cu trecutul tau, bineinteles si cu scorpia caruia nu i poti spune mama, incearca sa dai de Naan, vorbeste cu el, fa sa inteleaga ca in asemenea momente ar fi bine.sa fiti aproape unul de celalat.gandeste pozitiv, stiu este greu, chiar foarte greu, dar daca o sa va impacati, vreodata.plecatii cat mai departe de eii.sa sti ca m-a traumatizat povestea ta, greu imi gasesc cuvintele, daca vrei vreodata sa vb cu ceva si nu ai pe nimenii alaturi id-ul meu de mess este mattiamattia44. sper ca iti poate fi de ajutor raspunsul meu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Viata bate filmul sadsad

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Plateste un asasin so omoare pe maicata!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fi puternica si fa anasa fel ancat sa treci mai departe fi tare

| vidyalove a răspuns:

Imi pare foarte rau pentru ce s-a intamplat. Iarta-ma ca iti spun dar mama ta nu are suflet si cred ca ar merita sa stea pe viata in puscarie. Cum a putut face un asemenea lucru fiicei sale.Era si ea mama. Tatal tau stie ce s-a intamplat? sau era coplice cu mama ta. Dc te-ai despartit de Naan?

| Beatricee a răspuns:

E o poveste foarte trista ar trebui sa mergi la un psiholog sa te inpaci si naan dar eu in locul tau tias fi spanzurat mama cum adica copilasul meu sa fie omarat de propria lui bunica mama ta e sarita dupa fix

| eminemdrdree a răspuns:

Wow ce poveste de viata imi pare rau pentru darius eu cred ca cel mai bine ar fi sa te duci la un psiholog sa te ajute sa treci peste aceasta tragedie iar mama ta ar trebui dusa la puscarie condoleante s iti doresc sa iti revii din aceasta depresie si sa te impaci cu iubitul tau succes si toate cele bunewinking

| ZeroGravity a răspuns:

Pfoai! noroc cu mine! uite...am trecut prin situati asemanatoare dar nu la insistenta! impacate cu el si daca accepta vei fi cea mai fericita dupa aceea! nu o mai lasa pe mama ta sa se mai apropie atat de mult de voi! dar fara sa observe! si incercati sa aveti un singur copil! 2 pot sa te duca la faliment total!