| thelastofus23 a întrebat:

Buna!
Exista cineva pe aici care vinde sau stie de cineva care vinde puiuti din rasa de catei Cavalier King Charles Spaniel? Am mai vazut niste postari referitoare la acelasi subiect, dar acest site nu imi permite sa contactez direct pe cei care au raspuns.
Multumesc mult anticipat!

2 răspunsuri:
| RedNose a răspuns:

Buna!
Pentru a fi sigur/a ca iti iei un caine de calitate,unul sanatos si de rasa nu ai decat sa cumperi de la canise, daca vrei un metis, incearca pe mercador, tocmai, publi24 etc., fiindca nu ai pedigree-ul in care apar stramosii pe 4 generatii sa stii ca e de rasa, nu vei stii ce are in spate si sa te trezesti la maturitate ca in loc sa fie cat un pechinez e cat un chow-chow, trebuie sa te astepti la orice cand vine vorba de boli genetice ca nu prea au leac, decat eutanasierea.
La canise sunt mai scumpi(300e+),mai ales ca in Romania nu sunt foarte populari, dar merita. Daca te hotarasti sa iei din vreo canisa nu cauta canise care cresc mai mult de 2-3 rase.
In tara nu cred ca e mai mult de o canisa care respecta aceasta rasa si nu-i reproduce pe banda rulanta, uite iti dau un link https://www.facebook.com/......0313628189

p.s. eu am strans bani 2 ani sa-mi cumpar un amstaff(200e) de la o canisa si am mers peste 300km sa o iau personal si sunt foarte multumita de ea.

| Gabi19971983 a răspuns:

Aici sunt vanzatori online:
http://www.tocmai.ro/......ttp?/cauta
Sau daca cineva iti raspunde ca are spune-i sa iti lase id de messenger sau vorbiti prin mesaj privat, asa veti putea tine legatura.

Funda?