| DenisaMaria02 a întrebat:

Buna.
Fiind duminica, nu pot suna niciun veterinar. Pisica mea a sarit intr-o lumanare. Abia dupa ce am stins lumanarea, m-am intors cu spatele si atunci a sarit si motanul meu, in ceara fierbinte. Era lumanare tip pastila, mica.
Am pus repede apa si gheata pe zonele unde a sarit ceara, pe labuta din spate si fata si putin pe burta.
Voiam sa va intreb, ce ar trebui sa fac? Cum elimin ceara ramasa si cat de toxica ii, pentru ca el se linge.

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Ceara nu este toxica. Pune un pic de unguent (sunt bune si untura sau uleiul. Noi, in copilarfie puneam si cerneala) ca sa nu se usuce arsura s-o usture. Ii va trece. Stai linistita ca nu-i grav!

4 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

N-are ma nimic, de cate ori n-au sărit ai mei în ceara, am avut unu cate și-o ars mustățile ca o băgat botul la lumânare sa se încălzească laughing

| florin926481f a răspuns:

Cureti ceara de pe unde e si cam atat, nu a patit nimic ca ceara nu provoaca arsuri.Cand eram mai mic bagam degetele in ceara ca mai apoi sa o scot in forma degetului si nu am patit nimic.

| S417 a răspuns:

Chemi popa sa-i cante vesinca pomeniireee

| DenisaMaria02 explică:

Multumesc de sfat, al meu are anumite probleme cu stomacul si ma speriasem.
Insa pentru BlackBriliant care si-a sters comentariul cu cocioba mea, se pare ca nu a auzit de lumanari parfumate. Mergi si tu prin societate.